Pátek 14. srpna 2020svátek má Alan 28 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zavraždění rodiče, znásilněná dcera, zastřelený pachatel. Případ na Ústecku vyšetřuje policie

Policisté vyšetřují od rána vraždu v chatové oblasti u Střížovic na Ústecku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policisté vyšetřují od rána vraždu v chatové oblasti u Střížovic na Ústecku. | foto: ČTK

ÚSTÍ NAD LABEM Policisté vyšetřují od pondělního rána vraždu v chatové oblasti u Střížovic na Ústecku. Na místě činu byli tři mrtví. Kriminalisté v současné době ohledávají místo činu, na místě mají i psovody.

„Mohu potvrdit, že jsme našli tři oběti, probíhá ohledání, jsme na začátku vyšetřování, bližší informace říci nemohu,“ uvedl Martin Charvát, vedoucí odboru obecné kriminality krajské policie. Odmítl odpovědět na dotaz, zda kriminalisté mají podezřelého či podezřelé. „Bez komentáře,“ doplnil kriminalista.

Střížovice - Český Újezd
Střížovice - Český Újezd

Trestný čin se odehrál v chatě v zahrádkářské kolonii. „Uvnitř byli rodiče a jejich tři děti - devítileté, šestnáctileté a asi dvacetileté. Rodiče pachatelé svázali a zabili, šestnáctiletou dceru znásilnili,“ cituje svůj zdroj iDNES.cz.

Všichni mrtví jsou podle informací ČTK dospělí.

‚Byl to kamarádskej chlap‘

Podle krajské policejní mluvčí Veroniky Hyšplerové se případ odehrál v noci na pondělí.

Jednou z obětí je podle informací serveru Lidovky.cz zhruba šedesátiletý muž. „Je to pro mě strašná rána, já jsem se s tím chlapíkem znal velmi dobře. Navštěvovali jsme se,“ sdělil serveru Lidovky.cz Josef R., který má chatu v blízkosti usmrceného páru.

Jeho vnoučata se prý často stýkala s dětmi zavražděných. „Byl to kamarádskej, dobrej chlap. Nevím, že by měl nějaké nepřátele. Proto mi není jasné, jak se něco takového mohlo stát,“ dodal Josef R.

Rozbíhající se vyšetřování dozoruje státní zástupce Vladimír Jan. Žalobce nechtěl k okolnostem činu uvolnit žádné informace. Serveru Lidovky.cz pouze potvrdil, že zajišťování stop na místě bude probíhat minimálně do pondělního večera. „V tuto chvíli není žádná osoba v zadržení,“ dodal.

Kriminalisté po zajišťování stop opustili místo krátce před 16. hodinou. „Ohledání místa činu bylo prozatím ukončeno,“ sdělil pod zárukou anonymity jeden z kriminalistů, který byl na místě.

Rodina prý neměla nepřátele

Podle informací, které má ČTK k dispozici, kriminalisté pracují s verzí, že šlo o dvojnásobnou vraždu a sebevraždu. Údajný pachatel se zastřelil poté, co zabil manželský pár.

Mrtvé dopoledne odvezla pohřební služba, kriminalisté stále pracují v okolí, postupně vyslýchají další zahrádkáře z osady a svědky.

Osada Český Újezd spadá pod Český zahrádkářský svaz. Osadu tvoří stovky zahrad, které většina majitelů využívá sezónně. „Rodinu jsem znala, protože tam mám zahradu řadu let,“ sdělila serveru Lidovky tajemnice osady Dagmar Rokošová.  

„Nemám žádnou představu o tom, že by ta rodina měla nepřátele,“ dodala s tím, že nic dalšího vzhledem k instrukcím od policie prozradit nemůže.

V Ústeckém kraji jde letos o první případ vraždy.

‚Nepamatuju takovou záležitost‘

Zahrádkářská kolonie ve Střížovicích spadá pod město Chlumec na Ústecku, které leží od osady asi tři kilometry severovýchodně vzdušnou čarou. „Vnímáme to jako obrovskou tragédii,“ sdělil serveru Lidovky.cz starosta Chlumce Roman Zettlitzer.

„V Chlumci žiju více než pětačtyřicet let a za dobu tak dvaceti let zpátky si nepamatujeme podobnou záležitost, je nám to velmi líto,“ dodal. Podle jeho mínění osada platí za bezproblémovou lokalitu, kde se nikdy vážnější potíže mezi tamějšími zahrádkáři neobjevily.

„Pouze jsme tam řešili věci, které se týkaly odprodeje pozemků, jež mělo město ve svém vlastnictví a o které si požádali někteří ze zahrádkářů,“ poznamenal starosta.

,

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...