15. ledna 2018 9:31 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie má druhého podezřelého v případě tří mrtvých na Ústecku. Patrně se přihlásil sám

Policisté vyšetřující vraždu ve Střížovicích. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policisté vyšetřující vraždu ve Střížovicích. | foto: ČTK

ÚSTÍ NAD LABEM Policie zadržela druhého podezřelého, po němž pátrala v souvislosti s dvojnásobnou vraždou a sebevraždou v chatové oblasti u Střížovic na Ústecku. Zadržený třiapadesátiletý muž je od soboty ve vazbě a čelí obvinění ze zbavení osobní svobody a porušování domovní svobody. V pondělí to řekli vedoucí odboru obecné kriminality krajské policie Martin Charvát a krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Hyšplerová tak potvrdila, že muž není obviněn z vraždy. „Policejní vyšetřovatel v sobotu muži sdělil obvinění z trestného činu zbavení osobní svobody a porušování domovní svobody,“ řekla dnes mluvčí.

 Kvalifikace kriminalistů mluví mimo jiné o tom, že muž je stíhán za skutek, kterým jsou způsobeny fyzické nebo psychické útrapy a úmysl získat pro sebe nebo pro jiného prospěch velkého rozsahu. Muži hrozí až 12 let vězení.

Tragédie se odehrála v noci na minulé pondělí v jedné chatě. Obětí je předseda zahrádkářské kolonie a jeho manželka. V době vraždy tam byly i tři děti, dvě nezletilé dívky a dospělý syn. Třetím mrtvým byl údajný pachatel, který se po činu zřejmě zastřelil. „V tuto chvíli můžeme konstatovat, že druhý z pachatelů spáchal na místě činu sebevraždu,“ doplnila Hyšplerová.

Policie od počátku pracovala s tím, že na místě byl ještě další člověk. Kriminalisté se při vyšetřování dostali do okolí druhého podezřelého, policii se ale nakonec přihlásil sám. Vyšetřování případu podle Hyšplerové pokračuje. „V současné době kriminalisté intenzivně pracují na objasnění motivu činu a podílu jednotlivých pachatelů na dvojnásobné vraždě,“ dodala mluvčí.

Soused ze Střížovic
Soused

Kriminalisté původně uvalili na případ embargo a nijak ho nekomentovali. Okolí osady minulý týden propátrávala pořádková jednotka. V Ústeckém kraji je to letos první případ vraždy.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz