24. června 2016 14:36 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie zabavila loni rekordní množství pervitinu. Přes 107 kilogramů

Pervitin (ilustrační fotografie). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pervitin (ilustrační fotografie). | foto: Shutterstock

PRAHA Policisté loni zabavili přes 107 kilogramů pervitinu, což bylo nejvíce v historii protidrogového útvaru. Proti roku 2014 se množství zadržené drogy zvýšilo více než dvojnásobně. Policisté za celý loňský rok zadrželi také přes 655 kilogramů marihuany a přes 120 kilogramů kokainu. U obou drog šlo o meziroční nárůst. Vyplývá to z výroční zprávy Národní protidrogové centrály.

V nelegálním drogovém byznysu je podle policistů největším problémem vzrůstající poptávka po pervitinu, která je hlavně v sousedních zemích. Kvůli velkému zájmu lidí o drogu pokračuje trend zvyšování objemu výroby pervitinu i trend rychlého zpeněžení produkce. Když pervitin směřuje do Německa, zvýší se jeho cena čtyřnásobně, při vývozu do severských zemí se jeho cena zvyšuje až osminásobně.

Velkoobjemová výroba pervitinu je podle výroční zprávy už několik let doménou vietnamských zločineckých skupin a cílí právě na vývoz drogy do zahraničí.

ČTK

PŘEDVÝBĚR.CZ s. r. o.
Obchodní asistent/ka – Brno

PŘEDVÝBĚR.CZ s. r. o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč