3. ledna 2012 8:01 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie začala prodávat pohledávky vymahačům

Policie (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie (ilustrační foto). | foto: ČTK

PRAHA Některá krajská policejní ředitelství začala prodávat pohledávky vymahačům. Jde například o peníze, které lidé policii dluží za převoz na záchytnou stanici.

Lidé, kteří dluží policii byť i jen stokorunu, už nemohou spoléhat na to, že bude pohledávka odepsána na vrub státu tak, jak to dosud platilo v případech, kdy náklady na vymáhání dlužné částky začaly převyšovat její výši.

Policie se prodejem pohledávek vymahačům snaží ulehčit administrativě a hlavně: aspoň část peněz dostat zpět. Třeba v Plzni se prý už podařilo prodat pohledávky za několik set tisíc korun. "Jsou to peníze, které nám lidé nezaplatili za převoz na protialkoholní záchytnou stanici nebo za dopravu a vyšetření biologického materiálu. Ve všech případech se jedná o soudem již pravomocně přiznané nároky," cituje Právo náměstka plzeňského krajského policejního ředitele Petra Stuchla.

Kdo pohledávky koupil a za jakou cenu, policie zveřejňovat nechce. Také prodejní cenu pohledávek považuje Stuchl za obchodní tajemství. "Na prodej pohledávek vypisujeme výběrová řízení a hlavním kritériem je výše nabídky. Pořád se nám to ale vyplatí, než abychom pohledávky odepsali," uvedl Stuchl.

Do budoucna prý policie uvažuje o tom, že by vypsala soutěž na firmu, která by nesplacené pohledávky přebírala průběžně.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!