15. března 2018 11:12 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie zadržela dva cizince z incidentu, kdy se střílelo v pražském autobuse

Dva účastníci incidentu v pražském autobuse na snímku z videa, které zveřejnila... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dva účastníci incidentu v pražském autobuse na snímku z videa, které zveřejnila... | foto: Policie ČR

PRAHA Policisté ve čtvrtek zadrželi dva cizince podezřelé z účasti na potyčce v autobuse městské hromadné dopravy na pražském Smíchově. Muže podezřelé z těžkého ublížení na zdraví se podařilo dopadnout poté, co veřejnost zareagovala na žádost kriminalistů o informace. Úterní incident provázela střelba, údajného střelce policie zadržela na místě.

Podle webu Policie ČR oba podezřelí, kteří vyšeteřovatelům dosud unikali, prochází standardními úkony v rámci trestního řízení.

15.března 2018 v 09:34, příspěvek archivován: 15.března 2018 v 10:53

Podezřelí cizinci jsou již v rukou policie. Kriminalisté děkují veřejnosti za poznatky, které významnou měrou přispěly k jejich rychlému dopadení a zadržení. Další informace zde: https://t.co/Upr8vjXmQ5

Ke střelbě došlo v úterý kolem patnácté hodiny v autobuse číslo 244 na pražském Smíchově. Podle mluvčí policie Andrey Zoulové jí předcházela potyčka tří lidí. Dva z nich, podle policie pravděpodobně ukrajinské národnosti, opustili autobus ještě před příjezdem policistů a odnesli s sebou zbraň. Jedenapadesátiletý muž české národnosti, který údajně střílel, byl kvůli zranění převezen do Fakultní nemocnice Motol.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz