26. února 2013 15:42 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kradli naftu z navrtaného potrubí, policie je zadržela

Policie auto ilustrace | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie auto ilustrace | foto: Shutterstock

MOST Policie zadržela dva muže z Litoměřicka, kteří kradli u Malého Března na Mostecku naftu přímo z potrubí. Pronajali si domek u průmyslového areálu, naftu čerpali vysokotlakou hadicí z navrtaného potrubí. Poškozená firma zatím podle mluvčí mostecké policie Ludmily Světlákové způsobenou škodu nevyčíslila.

Podle mluvčí není vyloučeno, že se na krádežích podílelo více lidí."Policie dnes ráno na místě zadržela jednoho z nich, druhý byl zadržen následně v místě svého bydliště," uvedla mluvčí. V pronajatém domku u plotu měli 2000litrové barely, do kterých čerpali naftu z navrtaného potrubí.

"Policie dnes uvnitř budovy našla dodávku, která byla speciálně upravena na odvoz barelů o kapacitě 2000 litrů. Ve vozidle byly již připraveny dva plné kontejnery k odvozu. V objektu stály další čtyři kontejnery," doplnila mluvčí. Jednoho muže policie zadržela přímo na místě činu, kde také našla v autě 70.000 korun. Druhého zatkla v místě bydliště.

"Poškozená organizace zatím policii nevyčíslila vzniklou škodu. Předmětem šetření bude i to, jak podezřelí s odcizenou naftou nakládali a kdo byl jejím koncovým uživatelem," dodala Světláková.

ČTK, Lidovky.cz