10. července 2019 14:31, aktualizováno 11. 7 14:06 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie zadržela pět cizinců bez dokladů, kteří vyskákali z kamionu v Praze 5

Policie ČR | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie ČR | foto: Reprofoto

PRAHA Při vykládce zboží z kamionu, který dorazil do areálu jedné z firem v Praze 5, dnes vyskákalo pět cizinců a uteklo do okolních polí. Policisté je zadrželi a případ si převzala cizinecká policie. Mimo jiné zjišťuje totožnost a zemi původu zadržených mužů, všichni totiž byli bez dokladů. Na policejním webu to uvedla mluvčí Eva Kropáčová.

Policisté přijeli do firmy ve středu dopoledne na přivolání jednoho ze zaměstnanců. „Díky velmi rychlému příjezdu hlídek na místo události se podařilo vypátrat a následně zajistit pět mužů,“ doplnila mluvčí.

Policie nyní obvinila řidiče kamionu, který do areálu jedné z firem pětici migrantů přivezl. Muži maďarské národnosti hrozí až dva roky vězení, a to za umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Na webu to ve čtvrtek uvedla mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.