Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Policie zadržela v Česku gruzínského šéfa podsvětí

Česko

  10:48aktualizováno  11:06
PRAHA - Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu v úterý zadrželi v Česku šestačtyřicetiletého muže, který je podle nich považován za jednoho z nejvýše postavených v gruzínské zločinecké skupině Kutaisi.

Detektiv z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. foto: ČTK

V Evropě bylo zadrženo celkem 32 takzvaných vorů v zakoně, kteří byli členy uvedeného bratrstva, sdělil mluvčí policejního útvaru Pavel Hanták. Policie skupinu podezírá z vydírání, přípravy vraždy a legalizace výnosů z trestné činnosti. 

Vedle zadržení podezřelého Gruzínce policisté provedli i několik domovních prohlídek. Podle Hantáka při nich zajistili v přepočtu kolem 2,5 milionu korun v různých měnách a listinné materiály důležité pro trestní řízení.

Čeští kriminalisté začali dokumentovat trestnou činnost a aktivity gruzínských zločineckých struktur na území Česka zhruba v polovině roku 2011. Od začátku roku 2012 v případu začali spolupracovat se zahraničnímu kolegy, zejména z Itálie.

ČTĚTE DÁLE:

"Zjištěné skutečnosti ukazovaly, že primární trestnou činnost, ze které sledovaný klan finančně profitoval, páchají jeho členové mimo území ČR," vysvětlil spolupráci Čechů se zahraničními policisty Hanták. Doplnil, že italská justice na základě zjištěných skutečností v uplynulých dnech vydala na velkou část podezřelých evropské zatýkací rozkazy a koordinovala mezinárodní zákrok.

Akce se vedle české a italské policie zúčastnili i kriminalisté v Maďarsku, Litvě, Francii, Belgii, Polsku, Německu a Portugalsku a zadrželi celkem 32 údajných "vorů v zakoně", tedy vysokých kriminálních autorit zločineckých skupin ze zemí bývalého Sovětského svazu.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!