27. ledna 2017 17:29 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie zadržela ženu, která se podílela na přepadení v Krči. Po muži stále pátrá

Muž hledaný kvůli loupeži herny na Praze 4. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muž hledaný kvůli loupeži herny na Praze 4. | foto: Reprofoto Policie ČR

PRAHA Pražští policisté zadrželi v noci na pátek ženu, která se podle nich podílela na středečním loupežném přepadení herny v pražské Krči. Po muži, který ohrožoval obsluhu střelnou zbraní, stále pátrají. Informoval o tom ve čtvrtek policejní mluvčí Tomáš Hulan.

V herně se v době přepadení nacházela kromě barmanky i její malá dcera, nikomu se nic nestalo.

Policie nyní pátrá po dvaadvacetiletém Vietnamci Tran Anh Tuanovi, který byl v minulosti sedmkrát stíhán pro majetkovou i násilnou trestnou činnost. „Kriminalisté ho vnímají jako nebezpečného, neboť se loupežného přepadení dopustil se zbraní v ruce,“ uvedl Hulan.

Policisté také zadrželi svědkyni, která byla zachycena na záběrech bezpečnostních kamer, podle serveru idnes.cz jde o manželku podezřelého. Nyní je obviněna z loupeže, kriminalisté pro ni navrhli vazbu.

Kriminalisté ohledávají místo činu.
Žena, která v herně pracovala, zamknula své tříleté dítě na toaletu.

Hernu mladík přepadl ve středu dopoledne. V podniku tehdy byla barmanka se svou dcerou, kterou schovala na toalety. Poté utekla přivolat pomoc. Na místě zasahoval kromě pražských policistů i Útvar rychlého nasazení. Policisté děvčátko z objektu vyvedli, pachatel, který byl údajně ozbrojen krátkou střelnou zbraní, z místa zřejmě utekl ještě před zásahem policie. Podle kriminalistů z herny uloupil desítky tisíc korun.

Podle popisu na policejním webu měří hledaný mladík 175 centimetrů a má hubenou postavu. V obličeji má výrazné akné. V době přepadení byl oblečený do péřové prošívané bundy zelené barvy a do modrých džín.

„Stále platí, že se nikdo nemá pokoušet tohoto muže zadržet sám. Jak již bylo řečeno, může být stále ozbrojen a nebezpečný. Pokud hledaného kdekoli zaznamenáte, předejte informaci neprodleně policistům a ti se o zadržení této osoby postarají,“ upozornil Hulan. Lidé mohou jakékoliv informace o pohybu nebo pobytu pachatele i pravděpodobné svědkyně přepadení sdělit na lince 158.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz