7. března 2018 14:17 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie zahájila samostatná pátrání po dvou dívkách. Pohřešují se na Litoměřicku a Berounsku

Policie pátrá po dvou dívkách - Sabině Dubinové z Litoměřicka (vpravo) a po... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie pátrá po dvou dívkách - Sabině Dubinové z Litoměřicka (vpravo) a po... | foto: ČTK

LITOMĚŘICE/PRAHA Policie pátrá po šestnáctileté Sabině Dubinové z Litoměřicka a také po jiné dívce z Berounska. Rodina o dívce nemá informace od minulého pátku, řekla policejní mluvčí Pavla Kofrová. Druhá dívka se pohřešuje na Berounsku. Nevrátila se z povolené vycházky do výchovného ústavu v Počátkách na Pelhřimovsku.

Pohřešovaná z Litoměřicka podle policie odešla 2. března z Chotěšova, kde žije. Měla odjet za kamarádkou do Mostu, případně do Loun. „Do současné doby se však domů nevrátila a nepodala o sobě žádnou zprávu,“ uvedla Kofrová.

Dívka je hubená, vysoká 165 centimetrů, má dlouhé hnědočerné vlasy, které nosí často stažené do culíku. Nosit by měla i dioptrické brýle. Za pravým uchem má zhruba osmicentimetrovou jizvu.

„V době odchodu byla oblečena do zimní černé bundy typu parka značky Cara, modrých džínových kalhot a na nohou měla šedé zimní boty nad kotníky. Při sobě měla lesklou tašku přes rameno stříbrnošedé barvy,“ doplnila popis policie. 

Šestnáctiletá dívka se pohřešuje na Berounsku

Policisté pátrají také po šestnáctileté dívce z Berounska, která se nevrátila z povolené vycházky do výchovného ústavu v Počátkách na Pelhřimovsku. V minulosti už byla opakovaně pohřešována, řekla ve středu mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Policie pátrá po šestnáctileté Sabině Dubinové (na snímku).
Policisté pátrají také po šestnáctileté dívce z Berounska.

Dívka minulou středu v 10:30 odešla z bytu své matky, do výchovného ústavu však nedorazila. Podle policistů se může pohybovat po celém území republiky.

Pohřešovaná měří zhruba 168 centimetrů, je štíhlá a má oválný obličej a hnědé oči. Dříve nosila dlouhé tmavé vlasy, nyní je má světlé. Na sobě měla naposledy zelenohnědou maskáčovou bundu s kožíškem, světlemodré džíny, tmavěmodrou sportovní obuv značky Nike a barevný šátek. U sebe by měla mít strakatý batoh.

Informace o pohřešovaných dívkách přijme jakákoli policejní služebna nebo tísňová linka 158.

ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.