16. února 2018 22:54, aktualizováno  23:25 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie ve dvou kamionech našla ukrytých 35 dospělých a 13 dětí. Mířili z Rumunska asi do Německa

Policie - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie - ilustrační foto | foto:  František Vlček, MAFRA

PLZEŇ/PRAHA Velké množství policistů zasahovalo na západě Čech. Zastavili tam dva kamiony - měli podezření, že se v nich skrývají lidé, uvedla regionální Západočeská televize ZAK. V kamionech bylo ukryto téměř pět desítek lidí. Na místě zasahovali i policejní psovodi a vrtulník.

16.února 2018 v 22:11, příspěvek archivován: 16.února 2018 v 23:01

Máme další podrobnosti! Náš štáb je právě na obchvatu Plzně. Policisté zastavili na dálničních odpočívadlech dva kamiony. Měli podezření, že v nich řidiči tajně převážejí větší množství lidí. Z úkrytů postupně vytahují více než třicet lidí včetně dětí a odvádějí je do evakuačního autobusu. Na místě jsou policisté, psovodi a krouží tu i vrtulník. Více informací vám přineseme také v našem vysílání!

Jeden z kamiónů policie prohledávala nedaleko Plzně za tunelem Valík, druhý zadržela v Ostrově u Stříbra. V prvním policisté našli sedm dospělých a čtyři děti, ve druhém 28 dospělých a devět dětí, řekla serveru Novinky.cz policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Zatím není jasné, jaké národnosti běženci jsou. Podle policie oba kamiony mířily z Rumunska přes Maďarsko a Slovensko. „Jejich konečná stanice nejspíš byla Německo,“ uvedla mluvčí. Akce byla plánovaná, policie dostala tip od německých kolegů.

Kvůli kontrole dokladů a ověření totožnosti policie běžence odvezla na služebnu. Řidiče kamionů polici zadržela.

Oba kamiony policisté zadrželi kolem 19:30 na dálnici D5, kudy projížděly ve směru na Rozvadov. „Na místě jsme zadrželi dva řidiče, ročníky 1981 a 1992,“ uvedla Hokrová.

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky