5. března 2019 16:04, aktualizováno  20:09 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zásah kolem plzeňské Škodovky. Policie se zaměřila i na podnikatele Charouze

Antonín Charouz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Antonín Charouz | foto: Antonín ChladLidové noviny

Praha Policisté a celníci v úterý spustili rozsáhlý zásah. Zaměřili se na krácení daní. Zásah souvisí s vyšetřováním plzeňské Škodovky, které začalo loni na podzim. Úterní operace vyšetřovatelů však podle mluvčí Škoda Transportation Lubomíry Černé v jejich areálu neprobíhala. „Mohu vyloučit, že policie dnes zasahovala v areálech skupiny Škoda Transportation," napsala LN. Na případ upozornila Česká televize.

Vyšetřovatelé zatím nechtějí detaily případu komentovat. Předmětem pátrání je podezření na krácení daní za marketingové služby, jejichž prostřednictvím mělo docházet ke krácení daní. Půjde o vícero firem, které v řetězci figurovaly a fungovaly. V případu v úterý nebyl nikdo obviněný a nikdo nepůjde do vazby. 

„Nikdo se v této fázi obviňovat nebude, zajišťují se jen důkazy a informace,“ řekla LN pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová, jejíž úřad vyšetřování dozoruje. Zároveň vyloučila, že by se úterní pátrání zaměřovalo na plzeňského hejtmana Josefa Bernarda (ČSSD), který byl před svým politickým angažmá spolumajitelem a vysoce postaveným manažerem plzeňské Škodovky.

LN u hejtmana zjišťovaly, zda se vyšetřovatelé nezajímali i o něho vzhledem k jeho působení ve Škodovce. „Vám někdo říkal, že u mě mají zasahovat? Vám někdo něco říkal? Obvoláváte i další manažery ve Škodovce?“ ptal se Bernard podrážděně a zavěsil.

Podle informací LN se vyšetřovatelé zaměřili na smlouvy s podnikatelem Antonínem Charouzem. Ostatně na pražském Těšnově má kanceláře, kde celníci zasahovali. Vrchní státní zastupitelství nechce detaily případu komentovat. Dle zdrojů byl podnikatel zadržen a vyslechnut.

Ondřej Koutník

Autor

Ondřej Koutníkondrej.koutnik@lidovky.czČlánky