Pondělí 1. března 2021svátek má Bedřich -1 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Policie zasahuje ve Varnsdorfu, kde řeší pronájem rychlostních radarů

Policie ve středu zasahovala ve Varnsdorfu na Děčínsku. Informaci České televize potvrdila mluvčí krajské policie Alena Bartošová. ČT ráno uvedla, že vyšetřování se týká pronájmu radarů na měření rychlosti a že kriminalisté jsou na městském úřadě, v domě starosty a u majitele soukromé společnosti WST. Vedení města kritizovala už dřív opozice kvůli postupu v případu radarů, vadí jí mimo jiné stanovení ceny za přestupek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Novák 3.10.2019 4:58

Proč to? Pokud měří rychlost PČR, tak buď uděluje pokuty na místě blokově, event. zjištěné přestupky při splnění zákonných podmínek předává k řízení pověřeným obcím. Žádný soukromý subjekt nemůže rozhodovat v přestupkovém řízení, takže jaképak kšefty? Kšeft může být pouze v tom, že si obec a soukromý subjekt domluví odměnu za umístění a správu radaru, což je naprosto na místě, neboť jde o veřejnoprávní smlouvu. Špatně může být to, když se odměna odvíjí od toho, kolik obec vybere na pokutách. Ale na druhou stranu každý občan může k řešená tohoto problému podstatnou měrou přispět: Prostě u cedule obce sníží rychlost na 50 km/h a přidá až za touto cedulí na druhé straně obce. Když to tak udělá každý, tak velmi rychle firmy, které s obcí dojednaly odměnu dle výše vybraných pokut, zkrachují.

J. Novák 3.10.2019 4:51

Ono ovšem faktem je, že z hlediska řešení dopravního přestupku ve správním řízení jsou příslušné obce, nikoliv státní policie. A u stacionárních radarů je celkem jedno, kdo je spravuje, protože následné vyřizování přestupku je zase na obci. Dopravní přestupek řeší státní policie jen tehdy, pokud to jde na místě jeho zjištění. Jinak nevím, jak jste to pochopil vy, ale v článku jsem nikde nenalezl, že by zjištěné přestupky ve Varnsdorfu řešil nějaký soukromý subjekt. Takže jakápak privatizace?

M. Henrik 2.10.2019 15:19

Měření rychlosti má být jednoznačně záležitostí státní policie a ne soukromým kšeftem starostů a s nimi spřátelených známých a příbuzných.

D. Mateju 2.10.2019 14:26

Myslím, že je na čase, aby ty zmetky z městských a obecních úřadů, kteří si z těchto protiprávně vybíraných výpalných spolu se soukromými společnostmi dělají byznys, konečně někdo odsoudil, daj jim nepodmíněné tresty, a k tomu povinnost zaplatit veškeré vybrané výpalné zpět spolu s úroky.

P. Pruner 2.10.2019 11:56

Nechci se vyjadřovat k problému jen na základě stručného článku. Ale obecně se mi praxe měření rychlosti nelíbí, je to často podnikání obcí "svého druhu" a jako extrém dokonce měření soukromými firmami. Mělo by být uzákoněno, že rychlost s následnými postihy má právo měřit a řešit pouze státní policie. V dnešní době to není žádný pro policii zatěžující technický problém, dají se využívat i stacionární radary a automatizovat následnou agendu.

To by se takto dalo ve státě zprivatizovat kde co...


Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

Mord v hospodě U Dvou koček. Zloději odnesli cigarety, víno a ruce oběti

Rituální vražda v pražské hospodě U Dvou koček. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Okolo pouličních lamp tančily roje vloček. Sníh propůjčil pražským ulicím něžný a romantický vzhled. Jen jediné...