3. ledna 2012 18:13, aktualizováno  21:05 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie zatkla učitele. Dívka tvrdila, že s ním měla sex

Pouta (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pouta (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

TACHOV Policie stíhá od 22. prosince třicetiletého muže z Tachovska pro pohlavní zneužití. Soud ho poslal do vazby, informovala policie.

Podle serveru Novinky.cz skončil ve vazbě učitel kvůli údajnému sexu s nezletilou žákyní. Podezřelý muž je šéf ODS na Tachovsku a jeden z místopředsedů regionální organizace strany Vladimír Dub, řekli představitelé ODS. Šéf strany v Plzeňském kraji Jiří Pospíšil večer oznámil, že regionální rada dnes Duba vyzvala, aby ukončil členství ve straně nebo ho pozastavil.

"Je na něm, aby se rozhodl a zvážil, zda tuto výzvu uposlechne. Je zde závažné podezření, že spáchal trestný čin pohlavního zneužívání," řekl Pospíšil. ODS podle něj ctí presumpci neviny, ale informace, které zazněly z médií, jsou prý závažné. Dub by měl stranu dobrovolně sám opustit a nepoškozovat ji, míní jeho straničtí kolegové. "My nechceme být soudci pana Duba, nicméně se domníváme, že by měl ukončit případně pozastavit členství," řekl Pospíšil. Pokud bude stíhaný zproštěn obvinění nebo se ukáže, že nařčení bylo nepravdivé, může se znovu o členství v ODS ucházet.

Pospíšil také uvedl, že "potencionální, možné prohřešky", které jsou politikovi kladeny za vinu, mají ryze soukromý charakter, nesouvisí s jeho členstvím v ODS. Policie jakékoliv další informace k případu s ohledem na počáteční stadium objasňování nebude sdělovat, doplnila policejní mluvčí Hana Jehlíková.

Policie ještě nevyslechla všechny svědky. Učitel z Boru na Tachovsku měl údajně milostné kontakty s žačkou delší dobu. "Dívka se sexu s učitelem oddávala dobrovolně," cituje server nejmenovaný zdroj. Podnět policii prý dalo vedení školy.

Lidovky.cz, ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.