Pondělí 27. ledna 2020svátek má Ingrid -1 °C zataženo Předplatné LN

Diskuse k článku: Policista v civilu zneškodnil muže, který přecházel na červenou

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 51
  • Poslední: 15.4.2015 18:45
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
L. Šalp 15.4.2015 18:45

Ten policista by měl být okamžitě vyhozen. Alespoň je zde vidět, jaký lidský odpad u nich slouží.

L. Šalp 15.4.2015 18:44

Ten policista by měl být okamžitě vyhozen. Alespoň je vidět, jaký lidský odpad u nich slouží.

Z. Frys 15.4.2015 16:26

měl toho sprostého chodce na místě zastřelit.  To by tak hrálo, aby si tu každý chodil jak se mu zachce.

K. Jež 15.4.2015 15:52

Tak je to všechno o legislativě, která je u nás promafiánská, antiobčanská. V zákoně musí být uvedeno jaká práva a povinnosti má policista v civilu při řešení takovýchto situací. Ono by stačilo, aby bylo definováno zda má policista v civilu právo občana fyzicky zadržet při spáchání přestupku.

P. Broda 15.4.2015 15:58

Níže jsem citoval zákon. A podle něj se nechoval protože taková situace nenastala tudíž neměl právo nic dělat natož někoho takto brutálně zadržet. Navíc se choval arogantně a hulvátsky . S takovým pitomcem bych se vůbec nebavil a naopak bych zavolal policisty já na něj!

J. Schwarz 15.4.2015 15:51

"Policista" si zřejmě neuvědomil, že neslouží v Afghanistanu u talibanské náboženské policie ani v Protektorátu u Gestapa ale v česku LP 2015.

M. Frank 15.4.2015 14:58

Zajímavá je věta, že policisté za svým kolegou stojí. Vypadá to, že máme u policie pěkná kvítka, jakési nadlidi, kteří mohou kdykoliv vylovit z kapsy průkaz, který je neověřitelný a následně kohokoliv zbušit do bezvědomí, případně zastřelit? Když třeba půjdou na červenou o půlnoci přes ulici, kde nic nejezdí? Není to z jejich strany náhodu schvalování přestupku policisty. Jsou tito magoři opravdu beztrestní? Co se stalo s těmi dvěma, co přejeli motocyklistu, narazili jej na sloup a pak do zraněného kopali a dávali mu pěstí? Jsme již opravdu policejním státem, kde policejní magoři jsou beztrestní?

M. Komárek 15.4.2015 15:11

tak loajalita v rámci branže je běžná všude a tady se už vůbec nedivím, na policisty je hon organizován poměrně často. Zřejmě mu ulítly nervy, to je jisté, aleskoro stejně jisté je to, že ty mladíci měli neadekvátní kecy. V rámci "svobody" si přece každý může dělat co chce a stejně tak s*át na orgány státní moci, ne?

P. Broda 15.4.2015 15:26

Choval li by se tak k uniformovaným policistům pak by zasloužil i ránu obuškem. V tomto případě onen policista v civilu se dopustil mnohem vážnějšího přestupku než li ten který šel na červenou. 

Kdo řekne že nikdy nešel na červenou, lže. Jak jsem pochopil z textu tak onen člověk šel na červenou v TZV. mrtvém čase. Dělám to běžně z boku kouknu zda mají auta červenou a nebo stojí a jsem v půli přechodu a teprve naskočí zelená která stačí tak na cestu do oné půlky přechodu. Běžný jev. 

  Pokud se policista v civilu choval neurvale a házlel neurvalé hlášky na adresu onoho člověka. Tak se nedivím že dostal podobnou odpověď. Dále už se policista choval jako magor.  Takových by se měli policisté zbavit.

  Naposledy jsem četl jak podobní policisté v civilu vyprovokovali výtržnost v restauraci nebo baru.  Tohle byly vyloženě šikana uraženého ega. A to si policista nemůže dovolit!

M. Henrik 15.4.2015 15:47

Souhlasím. Jsem proti policejní zvůli, ale zároveň nelze jít do druhého extrému, že policajt bude vnímán jako kafrající směšná postavička, kterou lze ignorovat. Výmluva typu: "Teď na vás nemám čas, strašně spěchám" je zde irelevantní.

P. Broda 15.4.2015 15:53

Kdyby byl v uniformovaný a ve službě a choval se slušně  tak by jsme tady o tom nedebatovali. V tomto případe se nechoval podle zákona choval se arogantně a páchal trestný čin.

J. Schwarz 15.4.2015 15:56

Pokud se bude policajt v civilu a ve svém volnu chovat jako ve službě a v uniformě, pak směšnou postavou je. když policajt, tak proč by mne nemohl stejně buzerovat třeba traktorista? Mimochodem, policajti se zřejmě považují za nadřazenou kastu, protože běžně stojí na zákazu zastavení a třeba vybírají z bankomatu, přičemž "kolega" nejeví zájem "konat" a pokutovat stejně jako v případě "nepolicajta".

P. Broda 15.4.2015 15:15

Co se týče těch dvou policistů tak byli osvobozeni.

T. Bhöm 15.4.2015 14:01

Policista ho měl jen slušně na přestupek upozornit... s tím, že nikoho a nic neohrozil, tak mě měl udělit jen slovní varování a slušně !!!

I. Jemelka 15.4.2015 14:00

... jako v Americe !! (myslim to chovani policisty ne prechazni na cervenou - to je v Americe zcela bezne)

A. Novák 15.4.2015 13:53

chlap může být rád, že ho srazil polda a ne projíždějící auto.

P. Broda 15.4.2015 13:15

Podle platných zákonů se policista v civilu dopustil trestného činu napadení. Už na začátku konfliktu se nechoval tak jako se policista má chovat Jelikož když nějaký pitomec začne pokřikovat "Vy nemáte mozek, nebo jste slepí,“  a další urážky tak bych mu vysvětlil co znamenají  pravidla slušného chování!§10 odst (2) Policista má povinnost podle odstavce 1 i v době mimo službu, je-li bezprostředně ohrožen život, zdraví nebo svoboda osob anebo majetek nebo došlo-li k útoku na tyto hodnoty.

Policista  neunesl že na jeho vulgární upozornění dostal po zásluze stejnou mincí odpověď. Bylo pošramocené jeho ego, proto zneužil pravomoc a snažil se občana šikanovat!  A došlo k napadení. Myslím že takoví lidé u police nemají co dělat! Poškozený měl vyhledat lékařskou pomoc, jít na nemocenskou a podat trestí oznámení. Protože ať chceme nebo nechceme v té chvíli jednal policista jako občan a ne veřejný činitel!

S. Donát 15.4.2015 15:06

Souhlasím, toto je podle mě rozumný názor.

M. Komárek 15.4.2015 15:21

mohlo to takto být a taky to mohlo být zcela jinak. Arogance mladíků bývá někdy zcela neakceptovatelná, doslova si vychutnávají, když starším vybuchnou saze ...

M. Henrik 15.4.2015 15:44

Spíš bych tipoval variantu na b). Po slovním upozornění nejspíš ti mladíci poslali policistu v civilu kamsi a ignorovali jeho slovní domluvu. Tudíž přitvrdil. Kdyby si z PČR každý frikulín mohl dělat dobrý den, můžeme ji zrušit. Proč si v tomto nevezmeme příklad z jinak opěvované Ameriky? Dovolil by si tam někdo ignorovat pokyny policie?

P. Broda 15.4.2015 16:00

V USA by onen policista v civilu dostal od svých kolegů taserem .. A napadený by mu ze života udělal peklo. To mi věřte

P. Broda 15.4.2015 15:50

Policistů znám dost. Většina jich je normálních. Ale najdou se podobní onomu blbečkovi. Dopouštějí se od týrání manželek, vyloženě násilníky či takzvaní zakomplexovaní  honiči ega. Byli tady případy kdy se policajti  v civilu   pomlátili v baru a pak s uniformovanými. Tenhle po zhlédnutí videa a dostupných informací u police nemá co dělat. 

On se totiž, na rozdíl od onoho chodce, dopustil mnohem závažnějšího protiprávního jednání. Než li je, předčasný ale bezpečný a nikoho neohrožující vstup do vozovky v době svícení červené.

  To můžeš potkat  takového magora v civilu  v silničním provozu a on tě začne po banálním přestupku v autě pronásledovat a vytlačí tě z cesty nebo tě vybrzdí. 

  Onen výtečník měl jediné štěstí že nešel kolem nějaký uvědomělejší občan a nenapálil mu. Protože to skutečně vypadalo jako by nějaký feťák nebo zloděj přepadl někoho na ulici.

J. Schwarz 15.4.2015 15:58

nebo se měl bránit a neurvalého "policistu" zmlátit.

P. Broda 15.4.2015 16:12

Napadený byl zjevně obrýlená tužka a ne Rambo. Kdyby to samé udělal nějaký snědší spoluobčan nebo udělaný  borec  tak by onen policajt ani nepípl. To vám garantuji.  Takoví jako on se hojí jenom na studentech, ženských, důchodcích a rachiticích...

V. Komárek 15.4.2015 13:14

Naše policie ta umí jen POMÁHAT A CHRÁNIT naše nepřizpůsobivé občany!!!

K. Krejčů 15.4.2015 13:10

No tak tohle fakt nechci - platit z mých daní m.am.e.l.uka, který mě kvůli ptákovině na ulici zmlátí. Měli by odejít od policie oba - jak policista, tak i jeho náčelník. Takovouto službu, jakou předvedli, bych si od státu nikdy neobjednal - myslím, že nikdo z nás. Ti pánové vůbec nechápou, k čemu policie má být - jestli to není protimluv - policista - a něco chápat.

J. Václav 15.4.2015 12:59

Vzpomínám na jeden případ v hluboké totalitě, také si tajnej vyšlápnul na kluka v hospodě, vytáhnul ho ven a tam dostal takovou pěstí, že už se z toho neprobral. Ten kluk dostal 8 let za zabití policisty i když ten tajnej nevytáhl ani placku.

P. Jordán 15.4.2015 12:51

Všichni tady toho policajta kritizujete. Ale pokud platí, že se 2x dotyčnému legitimoval a ten odmítl jak sám předložit doklady a i vyčkat na příjezd uniformované hlídky, co měl tedy dělat? Mávnout rukou a odejít? Sice jako debil, ale zastával dodržování práva,  je to policajt a tak je to jeho práce. Co byste dělali Vy, když druhá strana odmítne spolupravovat?

J. Václav 15.4.2015 13:04

Legitimovat se za přechod na červenou, vy jste se zbláznil. Jestli má právo udělování pokut v civilu, tak má s sebou nosit blok, mimochoden stále platí vyřešení přestupku domluvou, to by byl frajerské, pokárat a odejít. Jenže na to v jeho palici nemá buňky.

P. Jordán 15.4.2015 14:33

Nevím, jestli jsem se zbláznil, ale pokud se mi policajt prokáže průkazem a požádá mě o doklady, tak mu je ukážu. Pokud jsem arogantní blbec, tak budu dělat frajera a neukážu mu je. Potom se nesmím divit, že dostanu po hubě.

Premium

Velký test palubních kamer: některé umí i ochránit před nehodou

Velký test on-board kamer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Porovnali jsme šestnáct oblíbených autokamer podle kvality záznamu, parametrů a funkcí, které nabízí. Cenové rozpětí...

Premium

Léčil jsem lidi homeopatií. Pak jsem zjistil, že funguje jinak, než mi říkali

Profesor Edzard Ernst, odborník na testování účinnosti alternativní medicíny,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Homeopatie je přes dvě stě let stará medicína. Znamená to, že patří do starého železa, nebo má stále co nabídnout?...

Premium

Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

Vratislav Kulhánek v lednu 2020 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...