Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Policista zastřelil schizofrenika, který na něj útočil sekyrou

Česko

  9:36aktualizováno  10:37
OTROKOVICE - Policista zastřelil ve čtvrtek večer při zásahu v bytovém domě v Otrokovicích na Zlínsku údajně duševně nemocného muže. Případ řeší Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Potvrdila to krajská policejní mluvčí Jana Bartíková.
Zbraň (ilustrační foto)

Zbraň (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Dvaačtyřicetiletý muž, zřejmě schizofrenik, ohrožoval svého otce. Policisté nevyjížděli do tohoto bytu ve čtvrtek poprvé. Tentokrát je přivolali sousedé, kteří slyšeli hluk a obávali se, že se 'něco stane'. Policistům se podařilo z bytu dostat otce nemocného muže.

ČTĚTE TAKÉ:

Sám útočník se zavřel v jednom z pokojů, kam se zasahujícím mužům zákona podařilo dostat. Vzápětí došlo k tragické události, kdy jeden z policistů muže smrtelně zranil. "Psychicky nemocný muž ho ohrožoval sekyrou," popsala Bartíková.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Případem se zabývá GIBS. Vedení zlínského krajského ředitelství policie na místo povolalo také členy posttraumatického intervenčního týmu, kteří se několik hodin starali o příbuzné zemřelého. "Bez psychologické pomoci nezůstal ani policista," uzavřela Bartíková.

Podobné případy z poslední doby

27. května 2010 - Při přestřelce s policií zemřel v Plzni-Liticích třiatřicetiletý muž, po kterém bylo vyhlášeno pátrání. Byl na něj vydán příkaz k zatčení, dva roky se ale skrýval a vyhýbal se nástupu trestu. Usmrtila ho kulka, kterou se sám během zásahu zastřelil z nelegálně držené zbraně.

9. února 2011 - Policisté smrtelně zranili v Praze 2 sedmadvacetiletého muže, který je a další lidi ohrožoval pistolí. Muž se podle policie nejprve zabarikádoval v bytě, hrozil, že zapálí dům a jeho obyvatele postřílí. Později z bytu vyběhl se střelnou zbraní, policisté proti němu zasáhli.

4. března 2011 - Policisté zastřelili v Lysé nad Labem osmapadesátiletého muže. Dopoledne vyhrožoval své družce zabitím, pak se zabarikádoval v bytě. Hrozil, že se zastřelí. V průběhu vyjednávání začal na zasahující policisty střílet.

1. února 2012 - Při pronásledování kradené dodávky na pražském Zlíchově použil jeden ze zasahujících policistů služební zbraň. Údajně tak učinil v situaci, kdy se ho pronásledovaný řidič snažil autem srazit, a přímo tak ohrožoval jeho život. Po střelbě zůstala ve voze mrtvá spolujezdkyně. Případ vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!