16. dubna 2019 10:11 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie evakuovala ruzyňské letiště. Cestující vyhrožovala bombou, nic se ale nenašlo

Letiště Praha s novým anglickým názvem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letiště Praha s novým anglickým názvem. | foto: Lidové noviny

Praha Provoz na pražském Letišti Václava Havla v úterý dopoledne krátce omezila výhrůžka bombou. Policisté preventivně evakuovali odletovou halu Terminálu 2 poté, co jedna z cestujících vyhrožovala výbušným zařízením, ale žádná bomba pak u ní nalezena nebyla. Omezení provozu v hale trvalo asi tři čtvrtě hodiny a dopady na cestující budou podle letiště zřejmě minimální.

Odbavení cestujících na Terminálu 2 bylo zastaveno kvůli hrozbě bombou asi v 09:10. 

„Preventivní evakuace proběhla poté, co jedna z cestujících vyhrožovala výbušným zařízením. Cestující byla okamžitě zajištěna Policií ČR,“ oznámil mluvčí ruzyňského letiště Roman Pacvoň. Na místo pak dorazili policejní pyrotechnici, kteří ale žádné výbušné zařízení nenašli, řekla mluvčí policejního prezidia Eva Kropáčová.

Před 10:00 se již začal provoz letiště vracet do normálu. „V důsledku evakuace odletového haly Terminálu 2 očekáváme spíše minimální dopady na cestující,“ uvedl Pacvoň.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz