Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Policisté hledají ženu útočnici

Česko

PALMA DE MALLORCA Španělská policie pátrá po podezřelé ženě, která se údajně podílela na posledních útocích na Mallorce. Podle španělských médií by mohla mít na svědomí jak útok na četníky z 30. července, tak nedělní výbuchy v metropoli Palma de Mallorca.

Jak napsal španělský list El Mundo, všechny tři malé bomby, které explodovaly v neděli ve dvou restauracích a v obchodním domě, byly umístěny na dámských toaletách. Při výbuších naštěstí nebyl nikdo zraněn, protože explozím předcházela telefonická výstraha.

„Nedovolíme, aby banda vrahů a darebáků ovlivnila demokratický systém ve Španělsku a život na ostrově,“ uvedl španělský král Juan Carlos, který nyní na Mallorce tráví svou dovolenou. Měly bomby časový spínač?

Podle několika svědků se na ostrově v posledních dnech pohyboval i jeden z hledaných členů teroristické organizace ETA Itziar Moreno. Místní lidé tvrdí, že ho spatřili právě v okolí kasáren četnictva ve městě Palma Nova, kde pumový útok 30. července zabil dva příslušníky civilní gardy.

Policie nyní podrobně zkoumá místa činu a snaží se zjistit, zda byly bomby, které explodovaly v neděli, vybaveny časovými spínači. To by totiž mohlo znamenat, že byly v místech výbuchu nastraženy již několik dní předem, a teroristé tak mohli z ostrova v klidu odcestovat.

„Vyšetřujeme obě dvě hypotézy: buď jsou stále tady, nebo se jim již podařilo uniknout,“ citovala agentura AFP Ramóna Sociase ze španělského ministerstva vnitra.

Při útocích z konce července policie na krátkou dobu zavřela i mallorská letiště a přístavy, aby zabránila teroristům z ostrova utéct. V neděli však k tomuto kroku již nepřistoupila.

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...