14. června 2017 11:23, aktualizováno  12:34 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policisté zasahující proti budoucí vražedkyni z Anděla prý nevěděli, že se pokusila uškrtit ženu

Michelle Sudků, odsouzená ke třiceti letům vězení za vraždu a pokusu o vraždu,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michelle Sudků, odsouzená ke třiceti letům vězení za vraždu a pokusu o vraždu,... | foto:  František Vlček, MAFRA

PRAHA Policisté, kteří loni v létě zasahovali v kavárně na Újezdě v Praze proti Michelle Sudků, prý nevěděli, že se předtím pokusila uškrtit mladou ženu. Řekli to ve středu u Obvodního soudu pro Prahu 1, který se zásahem začal zabývat. Lukáš Kočer a Petr Michálek čelí obžalobě ze zneužití pravomoci úřední osoby, hrozí jim až pět let vězení nebo zákaz činnosti.

Sudků, která podle lékařů trpí nekrofilním a útočným sadismem, napadla dívku na toaletách kavárny 5. července 2016. Pokusila se ji uškrtit tričkem, dívku podle soudu zachránilo to, že se aktivně bránila a podařilo se jí přivolat pomoc.

Přivolaní policisté Sudků nechali převézt do Psychiatrické nemocnice v Bohnicích a lékařům informace o útoku nepředali. Soudu ve středu řekli, že je sice oznamovatelé volali k napadení, na místě jim ho ale nikdo nepotvrdil.

Pracovník kavárny Šimon Soukup ale ve středu uvedl, že policistům řekl, že Sudků dívku škrtila. Řekl, že mu to potvrdila napadená dívka i Sudků. „Řekla, že jí to přijde normální,“ řekl Soukup o útočnici.

Za loňské ubodání zákaznice v nákupním centru a pokus o uškrcení dívky v...
Městský soud v praze dnes vynesl rozsudek nad Michelle Sudků.

Michálek tvrdí, že mu napadená dívka řekla, že se nic nestalo. Uvedla podle něj pouze to, že se jí Sudků pokusila přetáhnout triko přes hlavu, podařilo se jí ale vysmeknout. „Upozornil jsem ji, že pokud k napadení došlo, musí být zajištěna lékařská zpráva a že je potřeba udělat další policejní úkony,“ řekl Michálek. Dívka ale podle něj řekla, že nijak zraněná není. Michálek ve středu uvedl, že podle něj nebyla škrcena, protože by se dívce zřejmě nepodařilo přivolat pomoc, natož utéct.

Od začátku se chovala jako blázen, řekl policista

Kočer po incidentu vyslýchal Sudků. Už od začátku se podle něj útočnice chovala jako blázen. „Vysloveně měnila osobnost,“ řekl policista. Když se jí snažil vyslýchat, neustále odbíhala od tématu a vyprávěla mu o svém osobním životě. Přiznala, že si svlékla triko, a že se jí dívka zřejmě lekla. „Vyhodnotili jsme, že se nic nestalo, že je paní zřejmě blázen, a postarali jsme se o to, aby tohohle blázna (Sudků) viděl odborník,“ dodal Kočer.

Sudků lékaři o dva týdny později z léčebny propustili, v ten samý den ubodala ženu v obchodním centru. V době útoku byla podle soudu příčetná, chtěla se podle nich lékařům pomstít za to, že ji propustili a zajistit si další pobyt v léčebně. Za vraždu a pokus o ni jí pražský městský soud uložil 30 let vězení.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz