4. prosince 2018 11:26 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policisté kvůli pohřešované Valerii pátrají po starším muži. Dívka nemusela přežít týrání své babičky

Pohřešovaná Valerie Kvasničková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pohřešovaná Valerie Kvasničková. | foto: Policie ČR

PRAHA Kriminalisté v případu pohřešované šestileté Valerie Kvasničkové z Prahy pátrají po starším muži. Společně s babičkou dívky, která je obviněna ze surového a dlouhodobého týrání Valerie a jejího bratra, přivedl děvče do mateřské školy v Praze 8. Muž by mohl mít informace o Valerii a přispět k jejímu nalezení. Pražská polici na webu zveřejnila přibližnou podobu hledaného

„V souvislosti s tímto případem hledáme muže, který byl viděn se stíhanou ženou. Společně Valerii přivedli do školky Romodrom v Praze 8, kde se pokoušeli domluvit na tom, že muž bude holčičku občas vyzvedávat. Po tomto muži pátráme, protože by mohl mít informace k Valerii a mohl by přispět k jejímu nalezení,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. Kdy to bylo, policie neupřesnila. Dívka byla naposledy viděna loni v říjnu na Žižkově, kde bydlela. Policisté po ní pátrají od poloviny letošního srpna.

Muž je vyšší, má bílou pleť a šedé vlasy, na identikitu vypadá mladší než ve skutečnosti. „Pokud se dotyčný muž na obrázku poznává, či ví, že obviněnou ženu do této školky doprovázel, ať se ozve na linku 158. Stejně žádáme i veřejnost, pokud muže na obrázku někdo pozná, aby se policii přihlásil,“ dodal mluvčí.

Policie pátrá po starším muži, který by mohl mít informace o Valerii a přispět...

Policie pátrá po starším muži, který by mohl mít informace o Valerii a přispět k jejímu nalezení.

Policisté se obávají toho, že pohřešovaná dívka nemusela přežít kruté týrání své babičky, která ji měla spolu s dalšími sourozenci v poručnické péči. „K týrání, mnohdy i brutálnímu, používala mimo jiné roubík, aby poškozená nemohla křičet, a svazovala ji,“ popsala chování babičky k vnučce policie.

Případ vyšetřují kriminalisté z oddělení vražd. Jednašedesátiletá žena, která je ve vazbě, s nimi ale nespolupracuje. Kromě týrání byla už dříve obviněna z trestného činu opuštění dítěte a zanedbání povinné výživy.

Jakékoliv informace, které by mohly pomoci k nalezení Valerie, mohou lidé sdělit na linku 158. Dívka v době zmizení měřila asi 120 centimetrů, je hubená. Má černohnědé vlasy a hnědé oči a v levém obočí má jizvu.

ČTK
Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Kdo létá, ničí planetu. Greta probouzí výčitky v mladé generaci

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Letadla vyšla z módy, zatěžují prý klima. Když měla mladá aktivistka Greta Thunberg mluvit v OSN, do Ameriky radši...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!