Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zátah na další pěstírnu konopí: policisté odnesli na 400 rostlin

Česko

  11:04
PROSTĚJOV - Kriminalisté odhalili na Prostějovsku velkopěstírnu konopí. Při zásahu tento týden objevili v jednom z domů na 400 rostlin a sušenou hmotu. Čtyřiačtyřicetiletý majitel se policistům ke všemu doznal a spolupracoval. Hrozí mu až pět let vězení, řekla v pátek ČTK prostějovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Při zásahu objevili policisté v jednom z domů na 400 rostlin a sušenou hmotu. foto: ČTK

Policisté udělali v místě jeho trvalého bydliště na základě příkazu okresního soudu domovní prohlídku v noci na středu. "Při ní bylo zajištěno 398 rostlin konopí, které byly pěstovány za použití technického zařízení takzvaným indoorovým způsobem. Zajištěna byla také sušená hmota - marihuana, kterou podezřelý vyrobil z nejméně 400 rostlin," uvedla mluvčí.

Nedovolená výroba
Při vyšetřování policisté zjistili, že konopí podezřelý muž pěstuje minimálně od roku 2010 a za tu dobu vypěstoval nejméně 798 rostlin.

ČTĚTE TAKÉ

"Pěstírna včetně rostlin byla zajištěna a rostlinná hmota byla zaslána ke znalecké expertíze," doplnila mluvčí.

Policistům se v Olomouckém kraji daří podobné případy odhalovat čím dál častěji. Jen v souvislosti s trestným činem nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, což je i tento případ, zaznamenali loni policisté v kraji 109 případů, o šest více než v roce 2010. Objasnili jich 91. Vyplývá to z policejních statistik.

Autoři: ,

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat