21. června 2017 9:22 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policisté našli předměty související s loupežným přepadením na Slovensku

Vrtulník nasazený k hledání třech mužů, kteří jsou na útěku po loupežném... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vrtulník nasazený k hledání třech mužů, kteří jsou na útěku po loupežném... | foto: ČTK

ZLÍN Policisté našli při úterním pátrání u Slavičína na Zlínsku předměty, které souvisí s loupežným přepadením na Slovensku. Ve středu to řekla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Povahu věcí ale neuvedla. Tři muže, kteří v pondělí na Slovensku přepadli poštovní vůz, policisté nenašli.

Podle prvních informací muži ukradli 34 tisíc eur, tedy asi 890 tisíc korun, mluvčí Slovenské pošty později uvedla, že šlo o 17 500 eur. Pátrání po lupičích bude pokračovat v Česku i na Slovensku, skončila ale velká akce u Rokytnice, do které bylo nasazeno až 160 policistů, uvedla Kozumplíková.

Podle informací slovenské policie přepadli lupiči v pondělí ráno poštovní vůz ve vesnici Horné Srnie, která leží zhruba pět kilometrů od hranic s Českou republikou. Policisté v Česku poté dostali informace o tom, že muži směřují k hranici, a začali po nich pátrat.

Na muže narazil jeden policista u Rokytnice, nereagovali však na výzvu ani varovný výstřel a utekli do lesa. Pachatelé by mohli být ozbrojeni.

Po mužích pátralo asi 160 policistů

V pondělí po nich pátralo v rojnicích asi 160 policistů ze Zlínského, Moravskoslezského a Jihomoravského kraje, nechyběli ani slovenští policisté, nasazeny byly i vrtulníky vybavené termovizí, akce se účastnili také policisté na koních a se psy. Důkladně prohledávali hustý les, pracovali i v noci, našli stopy a získali další informace o pohybu pachatelů.

V úterý na místě v hledání pokračovalo asi 60 policistů ze Zlínského a Jihomoravského kraje. Prohledávali vytipované lokality a zaměřili se na pátrání po věcech, kterých se mohli pachatelé po cestě úmyslně zbavit nebo je ztratit. Pátrání podle Kozumplíkové skončilo ve 20:00. V noci na středu tam ještě bylo několik policejních hlídek.

„Všechny zajištěné předměty pošleme ke kriminalistickému zkoumání a veškeré získané informace budeme vyhodnocovat a zpracovávat společně s policisty ze sousedního státu,“ řekla Kozumplíková.

ČTK

Finanční úřad pro Ústecký kraj
Odborný rada v Oddělení daňového procesu

Finanční úřad pro Ústecký kraj
Ústecký kraj
nabízený plat: 33 000 - 48 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz