30. ledna 2017 14:54 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policisté obvinili mladíka, který je podezřelý z přepadení herny v Praze

Lupič přepadl ve středu dopoledne hernu v pražské Krči, podle informací... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lupič přepadl ve středu dopoledne hernu v pražské Krči, podle informací... | foto: iDNES.tv

PRAHA Policisté obvinili dvaadvacetiletého mladíka, který podle nich přepadl ve středu hernu na Praze 4. Zároveň pro něj navrhli vazbu. Za loupež mu hrozí až deset let vězení. V pondělí to sdělil policejní mluvčí Tomáš Hulan. V době přepadení bylo v herně tříleté dítě, které policisté zachránili.

Muže zadrželi kriminalisté v neděli odpoledne v České Kamenici na Děčínsku, podle Hulana chtěl utéct do Německa. „Zákrokem samotným byl v pondělí již obviněný zjevně zaskočen. Jednak se spontánně doznal k loupežnému přepadení v ulici Štúrova, ale také se zároveň velice podivoval nad tím, jak je možné, že ho kriminalisté vypátrali právě v České Kamenici,“ uvedl Hulan.

Policisté už dříve uvedli, že z přepadení herny podezřívají dvaadvacetiletého Vietnamce, který byl v minulosti několikrát stíhán pro majetkovou, drogovou a násilnou trestnou činnost. Hernu podle nich přepadl se zbraní v ruce ve středu dopoledne, kdy v ní byla i dcera jedné barmanky. Na místě zasahovali mimo jiné policisté z Útvaru rychlého nasazení, kteří děvče z objektu vyvedli. Pachatel z místa zřejmě utekl ještě před jejich zásahem. Kriminalisté poté zveřejnili kamerové záznamy a požádali veřejnost o pomoc při pátrání.

Policisté během vyšetřování zjistili, že podezřelý hernu v uplynulém týdnu nejméně dvakrát navštívil. V jeho blízkosti se tehdy - stejně jako při středečním přepadení - pohybovala dvaadvacetiletá dívka, kterou policisté zadrželi v noci na čtvrtek. Podle policie se na loupeži podílela, i ona je obviněna z loupeže.

„Při zákroku se podařilo zajistit i zbraň, se kterou obviněný pětadvacátého ledna loupil. Jednalo se o plynovou pistoli,“ uvedl Hulan. Dodal, že se kriminalistům podařilo zajistit polovinu uloupené hotovosti. Její výši policisté neuvedli.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz