7. května 2019 13:19 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ředitel základní školy na Kroměřížsku čelí obvinění ze zpronevěry téměř půl milionu korun

Děti ve škole | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Děti ve škole | foto: Shutterstock

Kroměříž Policisté obvinili čtyřiapadesátiletého muže, který coby ředitel základní a mateřské školy na Kroměřížsku zpronevěřil v druhé polovině loňského roku téměř 416 000 korun. Za zpronevěru mu hrozí až pětileté vězení nebo peněžitý trest, sdělila dnes v tiskové zprávě kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

„Prostřednictvím svěřené platební karty provedl bezmála tři desítky výběrů z bankovních účtů školy sloužících pro účely fondu kulturních a sociálních potřeb a získal tak více než 364 000 korun. Dále od žáků školy přijal 57 000 korun na úhradu školy v přírodě, přičemž si z této částky ponechal bezmála 49 000 korun, a 12 000 korun na plavání, kdy z těchto peněz si vzal tisíc korun,“ uvedla mluvčí.

Muž si nechal i téměř 1500 korun na stravné od zaměstnanců školy. „Veškeré tyto finanční prostředky prohrál v kasinu nebo použil pro vlastní potřebu,“ uvedla mluvčí.

ČTK

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.