28. března 2012 20:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policisté opilého Janouška nepoznali, tvrdí jejich šéf Vondrášek

Policejní prezident Petr Lessy (vpravo) a ředitel Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy Martin Vondrášek.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policejní prezident Petr Lessy (vpravo) a ředitel Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy Martin Vondrášek. | foto: ČTK

PRAHA Nevěděli, že je to Roman Janoušek, tvrdí šéf pražské policie Martin Vondrášek o policistech, kteří pražského kmotra minulý týden opilého zadrželi.

"Z rozhovoru s policisty vyplývá, že pana Janouška nepoznali," uvedl v České televizi Vondrášek. Ti mu prý při rozhovoru z očí do očí zároveň řekli, že se je nikdo v souvislosti s případem nesnažil ovlivňovat.

Vysvětlil také, proč policisté Janouškovi dovolili telefonovat. Údajně si tak vedle lustrace chtěli ověřit jeho totožnost. "Telefonoval s někým z rodinných příslušníků, ale vzhledem k jeho stavu se dotyčnému snažil marně vysvětlit, co od něj potřebuje," prohlásil šéf pražských policistů.

ČTĚTE TAKÉ:

Postup policistů ale zkritizoval. Především skutečnost, že si opilého Janouška neponechali na záchytce. "Rozhodnutí o jeho nezadržení bylo netaktické, špatné," uvedl Vondrášek. Přesto zatím zasahující policisté zůstávají ve službě a o jejich potrestání se rozhodne až po prošetření celého případu. "Existuje celá škála různých sankcí," řekl neurčitě k jejich budoucnosti.

Opilý Roman Janoušek děkuje policistům

Opilý Roman Janoušek děkuje policistům

On sám zatím s vyvozením osobní odpovědnosti také vyčkává, přestože ho k tomu nepřímo vyzval i policejní prezident Petr Lessy. "Zajímá mě, zda šlo o pochybení systémové, nebo zda se některý z policistů nechal ovlivnit. Pokud ano, jsem připraven přistoupit k rezignaci," zopakoval Vondrášek. "Já nelpím na své funkci, ale kromě své osobní odpovědnosti mám i odpovědnost za několik tisíc policistů," podotkl.

ČTĚTE TAKÉ:

Pražský podnikatel Roman Janoušek havaroval minulý pátek opilý v pražské Michli. Když řidička nabouraného volva chtěla banální nehodu řešit, ve svém porsche ji srazil a ujel. Policisté jej dostihli na Pankráci. Janoušek nadýchal 2,2 promile.  

spaŠárka Pálková

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?