12. června 2019 9:22, aktualizováno  12:45 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policisté stále vyšetřují nehodu autobusu a kamionu u Litovle. Škoda dosahuje půl milionu korun

Na dálnici u Litovle se srazil autobus plný dětí s nákladním autem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na dálnici u Litovle se srazil autobus plný dětí s nákladním autem. | foto: Hasiči Olomouc

Olomouc Nehodu autobusu převážejícího malé fotbalisty na D35 u Litovle vyšetřuje policie pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti. Autobus narazil do kamionu odstaveného u krajnice, zraněno bylo 18 lidí.

Okolnosti nehody policie vyšetřuje, škoda byla vyčíslena na půl milionu korun, informovala ve středu mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.  V nemocnici zůstávají po nehodě dva zranění, zjistila ČTK.

„Příčiny, okolnosti a souvislosti, za kterých k dopravní nehodě došlo, jakož i míru zavinění obou řidičů kriminalisté nadále prověřují. Řidič nákladního vozidla se podrobil dechové zkoušce, která vyloučila, že by byl ovlivněn alkoholickými nápoji. Případné ovlivnění řidiče autobusu zjišťujeme,“ uvedla policejní mluvčí.

Nehoda autobusu u Litovle.
Nehoda autobusu u Litovle.


V autobuse, který jel po silnici ve směru na Mohelnici z Prostějova, cestovalo vedle řidiče dalších 27 cestujících, z toho dva dospělí a 25 dětí. Autobus převážel týmy fotbalového klubu 1. SK Prostějov k utkání přípravek. Zraněno bylo 18 lidí, převážně nezletilí. Malí fotbalisté utrpěli většinou lehká zranění, zejména odřeniny a pohmožděniny.

Podle mluvčího olomoucké fakultní nemocnice Adama Fritschera zůstávají z úterní nehody hospitalizovaní dva pacienti. „Jde o jednoho chlapce na dětské klinice, který bude během středy propuštěn. Řidič autobusu leží na jednotce intenzívní péče traumatologické kliniky s vážným zraněním dolní končetiny. Ten v nemocnici ještě určitě zůstane,“ řekl ve středu ČTK mluvčí.

Zástupci klubu v úterý vpodvečer uvedli, že jedno dítě zůstalo preventivních důvodů v nemocnici přes noc na pozorování, ostatní malé hráče si jejich rodiny odvezly domů. Jeden z trenérů si zranil nohu a druhý podstoupil operaci, uvedl za klub Ivo Heger. Nejvážněji se zranil řidič autobusu, kterého museli vyprostit z vozu hasiči; do nemocnice ho poté přepravil vrtulník.

Kvůli nehodě se na dálnici vytvořily několikakilometrové kolony. Kvůli vyšetřování nehody a odstraňování havarovaných vozidel byla dálnice zhruba pět hodin uzavřená. Podle mluvčího krajské záchranné služby Pavla Lampy šlo o mimořádnou událost, na místě zasahovaly posádky záchranných služeb z celého okolí včetně letecké záchranné služby. Na místě pomáhalo cestujícím i jejich rodinným příslušníkům několik krizových interventů z řad policie.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!