Pondělí 16. května 2022, svátek má Přemysl
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Policisté zkoumají, zda Svobodu fotil kolega

Česko

  16:07
PRAHA - Cédéčko s fotografiemi mrtvého skladatele Karla Svobody už má v rukou policie. Získala je od deníku Blesk, jemuž je prodal dosud neznámý člověk. Specialisté budou nyní zjišťovat, zda to nebyl právě policista.

Karel Svoboda foto: ČTK

"Pokud by se prokázalo, že za věcí stojí policista, budu žádat velice, velice tvrdé tresty," řekl policejní prezident Vladislav Husák. Zároveň ale zdůraznil, že nyní nechce předjímat, že fotografie opravdu unikly od někoho z jeho podřízených.

Svoboda se zastřelil v neděli odpoledne na zahradě svého domu v Jevanech legálně drženou zbraní. Našla ho manželka Vendula, přivolaný lékař již hudebníkovi nemohl pomoci.

Následně neznámý člověk, který se představil jako soused Svobodových, nabídl Blesku fotografie zachycující mrtvého skladatele. Deník je koupil údajně proto, aby zabránil jejich dalšímu šíření.

Policejní prezident: Do konce týdne by mohlo být jasno
Husák očekává, že možná do konce týdne, by mohlo být jasné, zda fotografie opravdu pocházejí od policie. Případ již řeší Inspekce ministra vnitra. Nezávisle na tom se policejní prezident také v úterý setkal s vedením odboru vnitřní kontroly a nařídil jim věcí se zabývat.

Možný únik fotografií vyšetřuje také středočeská policie, na jejímž území se tragedie odehrála. Na pokyn jejího ředitele nyní policisté prověřují techniku použitou při ohledání místa a zjišťují, zda z nesloužila ke zhotovení obrázků.

Svobodova manželka Vendula se rozhodla kvůli fotografiím podat trestní oznámení na neznámého pachatele. Posádka rychlé záchranné služby z Kostelce nad Černými lesy, která na místě zasahovala, odmítla, že by ona fotografie pořídila.

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Mohlo by vás zajímat