Pátek 27. listopadu 2020svátek má Xenie 2 °C zataženo Předplatné LN

Demise: Zeman zasahuje

22:50
Vážení a milí čtenáři, děkujeme Vám za pozornost. On-line zpravodajství zaměřené na demisi vlády pro tuto chvíli končí.
22:28
Podle Marka Černocha (Úsvit-NK) musel premiér vědět, že výklad předává do rukou prezidenta. „A ten výklad není jednoznačný,“ dodal.
22:26
„Je velmi důležité teď vědět, zda pan prezident nepřijde s nějakým svérázným výkladem ústavy,“ řekl pro ČT Roman Sklenák (ČSSD). Vysvětloval tak, proč premiér Sobotka zatím demisi na Hrad nepřinesl.
22:08
04.května 2017 v 22:04, příspěvek archivován: 04.května 2017 v 22:08

Vážení spoluobčané, stydím se za to, co nyní někteří politici ukazují.Přesto Vás ujišťuji, že je i řada slušných politiků, kterým lze věřit.

22:05
Novým premiérem by se měl stát člověk, který bude schopný získat pro svůj tým důvěru poslanců, dodal Zeman. "U Lubomíra Zaorálka můžeme předpokládat, že ji získá, protože bude podporován napříč politickými stranami vládní koalice. U Milana Chovance se můžeme setkat s blokádou ze strany ANO," poznamenal.
20:44
Zeman už má prvního kandidáta na premiéra, jeho jméno chce sdělit až po svém návratu z Číny, ze které se vrací 18. května.
20:41
Podle Zemana nesouvisí demise s „korunovými dluhopisy“, ale jde čistě o předvolební souboj.
20:39
Babišovy nahrávky Zeman dle svých slov neslyšel, nechce se k nim tedy vyjadřovat.
20:38
„Vláda by měla až na drobné výjimky zůstat ve stejné sestavě. A jediným, kdo by měl jít, je premiér,“ řekl Zeman.
20:36
Dvojice Chovanec a Zaorálek má největší šanci,“ řekl Zeman.
20:33
„Úřednická vláda má smysl, když je poměrně dlouhá doba, minimálně rok, do voleb,“ řekl Zeman pro Barrandov TV. Prezident by chtěl, aby dovládla současná koalice do voleb.
20:31
Prezident Zeman by uvítal, pokud by premiérem zůstal člen ČSSD.
20:25
Více než 28 procent dotazovaných si myslí, že za současné situace by měl prezident Miloš Zeman demisi Sobotkovy vlády přijmout a jmenovat premiéra ze stávající koalice. Další více než pětina respondentů se přiklání k možnosti, že by Zeman měl odkládat demisi až do řádných voleb, které se konají v říjnu. Stejný podíl lidí si myslí, že Zeman by demisi vůbec neměl přijímat. Desetina lidí se přiklání k vypsání předčasných voleb, jen sedm procent si přeje, aby prezident za nynější situace jmenoval úřednického premiéra.
20:24
„Uspořádali jsme tiskový brífink, kde jsem chtěl poděkovat za vedení vlády,“ vysvětloval Zeman dnešní schůzku na Hradě „a i když jsme byli ještě včera informováni sekretariátem vlády, že to tak proběhne, najednou se pan premiér zalekl. Teď jako malý kluk kličkuje a hledá způsob, jak tu demisi oddálit,“ dodal.
20:21
„Proč máme vyvolávat nějakou umělou krizi proto, že se dva protagonisté nenávidí? Co mi je po tom, že se dva politici nenávidí,“ položil Zeman řečnickou otázku. „Proč proboha Bohuslav Sobotka podal rezignaci? Nikdo ho k tomu nenutil.“
20:19
„Tuto demisi pokládám za akt zoufalství,“ řekl Zeman na Barrandov TV. „Podívejte se,“ dodal „převezmete stranu, která je alespoň na těch 25 procentech voličské přízně, převedete ji na 20, pak na 15 a postupně teď na 12. Co máte dělat? To je akt zoufalství, kdy předseda strany hledá nepřátele mimo svoji stranu.“
20:07
Nynější Sobotkův kabinet by měl podle 38 procent lidí dovládnout v demisi, ukázal průzkum pro ČT. Přes 60 procent dotázaných nechce předčasné volby.
19:47
„Ukázalo se, že prezident Zeman nedokázal dostát tomu očekávání, že vládní krizi bude řešit důstojně, s nadhledem a se všemi bohatými zkušenostmi, které on jako politik má,“ říká Ladislav Špaček v rozhovoru pro Lidovky.cz. Rozhovor čtěte ZDE
18:22
Za nesprávný krok považují rozhodnutí premiéra Sobotky podat demisi vlády dvě třetiny lidí. Vyplývá to z průzkumu společnosti Median pro ČRo.
17:06
Sobotka považuje za zbytečné komentovat, jak ho Zeman přijal na Hradě. Jen by to odvádělo pozornost od podstaty, kterou jsou Babišovy skandály, řekl.