Neděle 23. ledna 2022, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Politická spolupráce s Konvičkou? Mimo realitu, zlobí se svobodní

Česko

  18:24
PRAHA - Šéf xenofobního hnutí Islám v České republice nechceme Martin Konvička tvrdí, že vyjednává s různými politickými subjekty o spolupráci. Ne všechny strany ale o takových jednáních vědí. „Žádné takové jednání neprobíhá, ani o něm svobodní neuvažují a neplánují ho,“ reagovala mluvčí svobodných Kateřina Kašparová.

Administrátor iniciativy Islám v ČR nechceme Martin Konvička na demonstraci na Hradčanském náměstí. foto: František VlčekMAFRA

Aktivista Martin Konvička se připravuje na vstup do politiky. Podle svých slov už probíhá vyjednávání spolupráce mezi „spřátelenými“ stranami. „Oficiální jednání jsou na pořadu dne s Úsvitem a se svobodnými,“ prohlásil v rozhovoru pro DVTV.

Zeman, Konvička, Okamura a spol. Politici ovlivňují smýšlení Čechů o uprchlících

Svobodní ale o ničem nevědí. „Nemáme s ním v plánu jednat. Není nám známo, že by s někým od nás mluvil nebo měl naplánováno jednání a to jak na republikové či krajské úrovni,“ vyvrátila spekulace Kašparová.

Problémem je především jednostranné zaměření Konvičkova hnutí. „Svobodní vylučují spolupráci s hnutím, které je na jedno použití a má jedno téma,“ zdůvodnila Kašparová.

Konvička chce ke spolupráci oslovit ještě Úsvit - národní koalice. Vyjádření se však serveru Lidovky.cz nepodařilo do uzávěrky článku získat. „Tento týden má setkání v kalendáři s Miroslavem Lidinským,“ tvrdí. Za spojenkyni však prý považuje i politiky z jiných partají mimo jiné i političku Janu Černochovou (ODS).

Svobodní v červenci v osmi bodech definovali svůj postoj k islámu. „Musí být umožněna svoboda vyznání libovolného náboženství, stejně tak ale i jeho kritika či parodie. Stavíme se proti politické korektnosti a prosazujeme možnost diskriminace v soukromém sektoru,“ tvrdí strana.

Partaj však odmítá jakékoliv úlevy na daních pro jakoukoliv církevní organizaci a chce prosazovat sekulární stát.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat