Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pomohou jen tvrdé tresty

Česko

ŠAJTLE

Čeští promotéři si našli novou zábavu. Jmenuje se ,Kdo přiveze do Prahy boxera Mikea Tysona‘ a přihlásit se může úplně každý. Stačí mít jedno společné foto s bývalým mistrem světa.

První pokus dostali v říjnu pánové Havrda a Karpf, a neuspěli. „Překvapivě“ se našlo málo lidí, kteří by chtěli zaplatit pětadvacet tisíc korun za společný večer s boxerskou legendou, která dávala rány v ringu i mimo něj. Potřebných jeden až pět milionů dolarů (vyberte si, zprávy od promotérů se hodně lišily) zkrátka nedali dohromady, a tak Tyson Praze ukázal dlouhý nos.

A tak se do hry dostal bývalý boxer Ladislav Kutil, který na pokusu svých předchůdců prodělal stovky tisíc korun. Bude to prý v březnu a za pět milionů korun. Tyson by měl být na večeru bojovníků a pak se stavit i na dětském oddělení v motolské nemocnici, jak sliboval už při první neuskutečněné návštěvě. Tak uvidíme, třeba se to podaří. Každopádně bych ale zatím ty děti zbytečně neděsil.

Z důvodů úspory času bych ale pro jistotu připravil pořadí dalších možných uchazečů, aby se potom nehádali. Napadá mě třeba Josef Jindra, skrytý vládce libereckého mistrovství, který umí pořádat a zprostředkovat téměř cokoliv. Ale dopředu hlásím, že by to bylo asi hodně drahé.

Ministr vnitra Radek John naznačil, jak se vypořádat s výtržnostmi fanoušků na fotbalových stadionech. Konečně pochopil, že kdo to neudělá, je vlastně jen takový poloviční ministr. Lístky na fotbal by se tak měly kupovat pouze po předložení občanského průkazu. Nápad je to hezký, ale má hned několik úskalí. Zaprvé se těžko zkontroluje, jestli jde na fotbal opravdu kupující fanoušek (ke kontrole totožnosti nemá pořadatelská služba ani čas, ani oprávnění) a také to stadionu, jak tomu bylo v Ostravě. Jedinou cestou jsou tvrdé a důsledné tresty. Za první roky, kdy soudy mohou zakázat vstup na fotbalové stadiony, byla takto potrestána jen čtveřice fanoušků. Při čtení zpráv o desítkách zadržených je to zoufale málo.

Český fotbal čeká vůbec zajímavá zima. A nejen proto, že na únorové valné hromadě bude dovolovat dva, nebo možná tři členy výkonného výboru (pouze v případě, že se fotbal rozhodne, že nechce mít ve vedení člověka pravomocně odsouzeného za podvod).

Velmi rušno bude i ve fotbalové Slavii. Její vedení bude vymýšlet, jak rozprodat šikovné hráče, aby zaplatila dluhy a zároveň netrápila fanoušky pohledem na ligovou tabulku. Snad jí to půjde podobně obstojně jako kamuflovat výši svých závazků vůči hráčům. Zatímco generální ředitel Platil tvrdil, že čekají na tři výplaty, podle hráčského agenta Ondreje Chovance jeho klienti nedostali od začátku sezony ani korunu. Panečku, to se musí hrát. A náladu vám asi sotva zvedne fakt, že jsou na tom obdobně i hráči v některých jiných klubech.

O autorovi| ONDŘEJ SUCHAN, vedoucí sportovní rubriky LN

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!