Neděle 11. června 2023, svátek má Bruno
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Porada pro spáče

Česko

VĚDECKÝ GLOSÁŘ

Takže nikdo žádné nápady nemá? Jděte se prospat a pak se tady sejdeme znovu. I tak by mohly vypadat porady, pokud manažeři vezmou za své výsledky výzkumu psycholožky Sary Mednickové z Kalifornské univerzity v San Diegu. Podle její studie je spánek skvělou cestou k řešení kreativních úloh.

Testovaní dobrovolníci, kteří si mezi ranním a odpoledním testem zdřímli a prošli během spánku fází REM, při které se zdají sny, si při řešení kreativních slovních úloh vedli o 40 procent lépe v porovnání s ostatními.

Mnohým z těch, kteří jen odpočívali, nebo se během spánku nedostali do fáze REM, se příliš nevedlo, sdělila Mednicková ve studii, kterou v internetovém vydání zveřejnil odborný časopis Proceedings of the National Academy of Sciences.

Prospali jste se, takže teď čekám vaše nápady. Tak by mohla pokračovat porada poté, co se její účastníci opět sešli v zasedačce.

Nápady jen prší, ale nastal jiný problém. Zatímco pracovníci dřímali, čas plynul a na realizaci nápadů ho zbylo nějak méně. Nemá někdo nápad, jak to stihnout za kratší dobu?

O autorovi| redaktor LN Josef Matyáš

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...