Rakušan tam složil zálohu na matraci, zboží ale dodnes neobdržel. O případu informovala agentura APA, podle níž se policie obává, že obětí podvodníků může být více.
Pětasedmdesátiletý muž ze severorakouské oblasti Mühlviertel na policii vypověděl, že se zájezd uskutečnil 30. dubna. Jeho účastníci si prý teprve na cestě všimli, že autobus nemíří na východ do Burgenlandu, jak bylo v plánu, nýbrž na sever. Nakonec prý byli přivezeni do hotelu u vltavské přehrady, kde se jim organizátoři snažili prodat matrace. Spolu s dalšími dvěma lidmi o ni postižený projevil zájem.
ČTĚTE TAKÉ: |
Tyto zájemce prý pak organizátoři naložili do mikrobusu s německou poznávací značkou, který je odvezl zpátky domů. Tam důchodce složil zálohu 800 eur na matraci, která měla být dodána později. Žádný písemný doklad o koupi a zaplacení zálohy ale nedostal. Na policii se Rakušan obrátil teprve nyní, protože objednané zboží nedostal.
Nekalé nátlakové praktiky některých prodejců na předváděcích akcí znají i čeští senioři. O agresivních obchodních praktikách a klamání seniorů na předváděcích akcích informovala v minulosti i Česká obchodní inspekce. Podle ní některé provozovatele těchto akcí neodradily od nezákonného chování ani milionové sankce.
Po změně legislativy na začátku letošního roku pak někteří pořadatelé předváděcích akcí přišli s novými triky, jimiž se snaží dostat do soukromí spotřebitele a současně se vyhnout kontrole ČOI.