Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Poražený Vlček vzkázal voličům: Máte, co jste chtěli

Česko

  13:27aktualizováno  13:49
Bývalý předseda Sněmovny Miloslav Vlček zřejmě neunesl porážku v senátních volbách. Na svých oficiálních stránkách napsal směrem k voličům vcelku negativní vzkaz: Máte, co jste chtěli. Se svým rozhodnutím budete žít vy. V neděli však tuto útočnou zprávu stáhl a nahradil ji mírnějším vyjádřením.

Na tiskové konferenci při zahájení volební kampaně ČSSD v Ostravě rezignoval šéf sněmovny Miloslav Vlček. foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

Ve starém vyjádření Vlček v úvodu poblahopřál Zdeňkovi Brožovi, který ho v senátních volbách porazil s výsledkem 55 % hlasů. Pak ale zmínil některé z "otazníků, které zůstávají". Informaci přinesl server iDnes.cz.

Zapochyboval, zdali byl volební program pana Brože opravdu o tolik kvalitnější. Navíc svého soupeře osočil z objíždění hospod, kde se setkával se svými voliči, kdežto on poctivě jezdil po obcích.

Oficiální stránky Miloslava Vlčka.

Konec prohlášení už zní: "Máte, co jste chtěli. Byla to vaše volba. S jejími výsledky budete žít celých šest let vy."

Vlček však v neděli své prohlášení vyměnil za klasickou tiskovou zprávu k výsledkům voleb. V úvodu opět slušně poblahopřál svému soupeři. Následně však připustil, že důvodů jeho prohry může být hned několik a sám se bude jejich analýzou zabývat. Rozhodnutí voličů ho mrzí, ale respektuje ho.

Šumperk

podrobný výpis
Podíl zpracovaných dat: 100.00%
Zdeněk Brož
Mgr. Bc. Zdeněk Brož
KDU+NV
55.52%
Miloslav Vlček
Ing. Miloslav Vlček
ČSSD
44.47%
Autor:

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...