Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Porcelán na svatbu prince Williama dodá Čína

Česko

PEKING Čínská keramická firma Kuang-su San-Chuan získala zakázku na výrobu porcelánového nádobí pro dubnovou svatbu britského prince Williama s Kate Middletonovou. Firma, která sídlí ve městě Pej-liou v jihočínské provincii Kuang-su, uvedla, že byla vybrána z více než 500 podniků, které chtěly nádobí pro královskou svatbu také zhotovit. Svatba se uskuteční 29. dubna.

Objednáno je 16 tisíc kusů porcelánového nádobí. Některé kusy budou sloužit na svatební hostině, jiné dostanou svatební hosté jako dary. Výrobky zahrnují talíře, šálky s podšálky, pamětní džbán či talíř suvenýr s fotografií šťastného páru ve tvaru srdce s nápisem William a Catherine.

Soukromá čínská firma zvítězila nejen proto, že má dobrou pověst, ale hlavně pro zvláštní úpravu svého porcelánu, která mu zaručuje dlouhověkost.

Tu prý zaručí vypalování porcelánu při teplotách vyšších než 1600 stupňů Celsia.

„Když jsme se to dozvěděli, cítili jsme se velmi šťastní a velmi hrdí,“ řekl marketingový zástupce společnosti, která vznikla v roce 1987.

Někdejší státní porcelánka byla úspěšně zprivatizována a za poslední dekádu si vybudovala pověst kvalitního výrobce. Nyní má více než 8000 zaměstnanců a vyrábí luxusní porcelán pro evropský, americký a jihoasijský trh. V moderní Číně platí za jeden z příkladů ekonomického úspěchu.

Autor:

Testování: Otestujte Buchtičky se šodó naruby
Testování: Otestujte Buchtičky se šodó naruby

Máte rádi buchtičky se šodó, ale nechcete se pouštět do jejich přípravy? Tak se přihlaste do testování novinky na trhu – buchtiček s vanilkovým...