21. dubna 2019 19:00, aktualizováno  20:19 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Poslance TOP 09 Dominika Feriho napadla na koštu vín dvojice mužů

Dominik Feri byl v Boršicích napaden dvěma neznámými muži. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dominik Feri byl v Boršicích napaden dvěma neznámými muži. | foto: Twitter Dominika Feriho

Boršice (Uherskohradišťsko) Poslance TOP 09 Dominika Feriho v neděli odpoledne napadla na koštu vín v obci Boršice na Uherskohradišťsku dvojice neznámých mužů. Zraněný Feri byl převezen do nemocnice. Poslanec o tom informoval na Twitteru. „Policie po pachatelích pátrá,“ informoval policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

„Jel jsem na Moravu a nějací dva pánové se jali pěstí. Hele, můžeme spolu politicky nesouhlasit, ale fyzicky se nenapadáme. Snažil jsem se jim to vysvětlit, ale co se dá dělat,“ uvedl Feri na Twitteru. Podle poslance jeho návštěvu kulturní akce v Boršicích pokazili „nějací borci, kteří prý říkali něco o negrech“. Feri má z otcovy strany předky v Etiopii.

Zdravotnická záchranná služba poslance převezla do nemocnice v Uherském Hradišti. „Lékaři mi zašili řeznou ránu na zádech a jsem asi v pohodě. Snad mě brzo pustěj“, uvedl později na Twitteru Feri.

21.dubna 2019 v 18:03, příspěvek archivován: 21.dubna 2019 v 20:18

Jedu do Hradiště, saniťaci si to nenechali vymluvit. Dostal jsem pár ran do hlavy a není mi nejlíp, tak pro jistotu. https://t.co/MTaasYYDgV

Potyčku na koštu vín v Boršicích vyšetřuje policie. „Dvaadvacetiletý muž byl napaden na veřejném prostranství dvěma dosud neznámými muži. Napadený utrpěl zranění, se kterými byl převezen na ošetření,“ uvedl policejní mluvčí Malcharczik.

Policisté podle něj po útočních pátrají a prověřují, zda nebyly spáchány trestné činy výtržnictví, násilí proti úřední osobě a ublížení na zdraví. „Okolnosti tohoto incidentu nadále prověřujeme,“ odpověděl mluvčí na dotaz, zda dosavadní vyšetřování potvrdilo zmínky o rasistických nadávkách na adresu poslance.

K incidentu se na twitteru vyjádřil i mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček. U fotografie na níž drží Feriho knihu Tak jsme lajkovali napsal, aby se poslanec nenechal zastrašit agresivními hlupáky.

21.dubna 2019 v 21:04, příspěvek archivován: 21.dubna 2019 v 21:21

Dominikovi Ferimu jsem před několika roky moc rád přispěl do knihy. Teď mu přeji, aby se nenechal zastrašit agresivními hlupáky. https://t.co/zULkAhGEJH

Fyzické napadení poslance Feriho mezitím odsoudil i předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. „Další rasový útok na našem území. Ani tentokrát to ale nebudou islamisté, ale „skutečně slušní Češi“. Doufám, že budou přísně potrestáni,“ uvedl na twitteru Kalousek.

21.dubna 2019 v 19:17, příspěvek archivován: 21.dubna 2019 v 20:19

Útok na poslance @DominikFeri je naprosto nepřijatelný! Rozdílné názory se nesmí řešit pěstmi. Kolegovi přeji rychlé uzdravení a doufám, že vše bude rychle vyšetřeno a viníci potrestáni. https://t.co/GBps8Zkhiv

Potyčku komentoval také předseda ODS Petr Fiala. „Jakékoli fyzické násilí kvůli politickým názorům je zcela nepřijatelné. Napadení Dominika Feriho je odsouzeníhodné a ubohé. Panu poslanci přeji, ať je brzy zdravotně v pořádku,“ uvedl na twitteru.

Také podle předsedy ČSSD a ministra vnitra Jana Hamáčka je útok na Feriho naprosto nepřijatelný. „Rozdílné názory se nesmí řešit pěstmi. Kolegovi přeji rychlé uzdravení a doufám, že vše bude rychle vyšetřeno a viníci potrestáni,“ napsal Hamáček na twitteru.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz