Středa 22. ledna 2020svátek má Slavomír 1 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku: Poslanec a dlouholetý člen ODS Boris Šťastný vystupuje ze strany

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 76
  • Poslední: 24.8.2013 18:39
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
K. Holub 24.8.2013 13:53

Škoda ho ... a myslím to vážně.

http://www.borisstastny.cz/Z-medii/Boris-Stastny-se-poradne-pustil-do-Kalouska-Dovrsil-plan-na-likvidaci-ODS-/

P. Čech 24.8.2013 7:26

Sám říká vše.

"Jako poslanec jsem leckdy hlasoval v rozporu s vlastním přesvědčením. Nikdy jsem nehlasoval v rozporu s většinovým rozhodnutím strany". Na druhé straně pan Šťastný vyslovil ústavníslib :"Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její ústavu a zákony.Slibuji na svou čest, že svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí". To mluví za vše. Sám pan Šťastný říká, že nemá čest a že porušoval vědomě ústavu tím, že hlasoval v rozporu s vlastním přesvědčením. Svůj mandát tedy nevykonával v zájmu všeho lidu, ale v zájmu své strany, která nekoná v zájmu všeho lidu, ale pouze v zájmu svém a svých voličů, jichž je naprostá menšina vzhledem k ostatním občanům. Ptám se, jak mohou média dávat prostor takovým jedincům, kteří se otevřeně přiznávají, že porušují nejvyšší zákon země. Takovíto lidé nepatří do politiky, ale na smetiště dějin. Jsou opovrženíhodní stejně jako komunisté. Sice jinak, ale přece.

M. Komárek 24.8.2013 7:46

Re: Sám říká vše.

Vás by měli zavřít do nějaké malé místnosti AV, nechat vás bádat a v rozpočtu najít pár korun na obživu. Hlavně izolovat od světa. Jako poslanec byste zřejmě do měsíce složil mandát nebo skočil z Nuseláku ...

P. Čech 24.8.2013 9:24

Re: Sám říká vše.

V současném systému se moje osoba a funkce poslance zcela vylučují. Nehodlám totiž ze zásady být členem nějaké politické strany ani politického hnutí. Na to si velice vážím své svobody, abych se dobrovolně podřizoval vůli někoho jiného. Výjimkou je pouze většinová, demokratická vůle občanů. Jedině té jsem ochoten se dobrovolně podřídit, pokud má vůle bude jiná.. Stal-li by se však zázrak a já se poslancem stal a proto, že se považuji za čestného člověka, musel bych ctít svůj poslanecký slib, ústavní slib. To znamená, že bych musel vykonávat svůj mandát v zájmu všech lidí, lépe řečeno občanů a nikoliv v zájmu jen některých lidí v hranicích nějaké strany či koalice stran. A o tom to je, pane Komárku. O textu ústavy a cti poslance. Pokud to nechápete, pak Vás lituji.

V. Prokeš 23.8.2013 21:00

Klaus se Šťastným a bojovníci proti levici?

Velmi mě rozesmálo dnešní Šťastného sdělení, že z ODS odchází, protože nevidí v současnosti v ČR pravicovou stranu, která by prý postavila rozpínavosti levice hráz a bojovala by proti ní. Jediný Václav Klaus by prý mohl takovou stranu, která by se toho mohla zhostit, založit a vést a do takové by on určitě vstoupil.

      Nějak onen přesvědčený Klausův člověk neví, že Klaus nikdy proti levici nebojoval, možná  doktor Šťastný považuje za lítý boj to, když se dohodl se Zemanem na opoziční smlouvě a rozdělili si tak, mezi levicovou ČSSD a pravicovou ODS, vládnutí v ČR. Možná se to Šťastnému, Bémovi a dalším Klausovcům  velmi líbilo, neboť je ta smlouva, o rozdělení posic, vynesla v pražské ODS hodně vysoko. Byli velmi aktivní v tom, když si v pražských státních a polostáních podnicích spolu s ČSSD rozdělovali výnosné posice, na kterých setrvávali až do nedávna, než je od koryt na magistrátu a v dozorčích a správních radách, odstavil nový primátor a předseda pražské ODS Svoboda.

J. Čížek 24.8.2013 7:41

Re: Klaus se Šťastným a bojovníci proti levici?

Přesně!

M. Šetka 23.8.2013 17:51

jak dojemné

je to prohlášení doktora Borise. On,chudák,už nemůže být v ODS,neboť ta se zpronevěřila svým ideálům,ideálům otce zakladatele. Doufám,že pod prapor /ještě nevlající/ Václava druhého odejdou i další významní a zasloužilí. Namátkou třeba Pavlík Bémů. ODS to bohužel nepomůže,těch šmejdů je tam až příliš. Ale zpět k projevu Borise. Bylo to dojemné. Napadlo mě srovnání s proslovem majora Borovičky /Tankový prapor/ po provedeném tankovém útoku. Ten projev byl okamžitě komentován desátníkem Střevlíčkem takto: Ten si zase nas...do krku až mu hov..tečou po bradě.

A. Polcar 23.8.2013 17:21

Ateď jednu o krisách a potápějící se lodi :)

takové odchody pouze ODS posílí, jen houšť a větší kapky... Béme nejsi taky na odchodu ;)?

A jakou že to stranu chce kolega založit? Vhodný název bych měl co třebas "TUNEL" :D

A. Polcar 23.8.2013 17:25

Re: Ateď jednu o krisách a potápějící se lodi :)

omlouvám se KRYSÁCH :)) jak jinak

M. Komárek 23.8.2013 17:09

Megabajty nenávisti

Lidovkám stačí napsat jakékoli jméno pravicového politika a servery jsou zahlcené ...

V. Kusý 24.8.2013 18:39

Re: Megabajty nenávisti

Ta o "Pravicovém Borisovi" byla pěkná.Tak a teď nějakou uvěřitelnější, třeba jak vlkovi vyjmuli ze žaludku babičku nepoleptanou žaludečními šťávami.Kdo dlouho obcuje se špínou, málokdy zůstane čistý, že, Komárku slitovný a všeodpouštějící.

V. Grycz 23.8.2013 16:56

U Philip Moris

bouchají špunty.

R. Buršík 23.8.2013 15:28

lidfi d+ělůájí z vás púitomce a jim to řerete

protekční dětil sw rudou miánulostí

R. Buršík 23.8.2013 15:26

a ten zázrsl má bát K:laus

ten se dodchíplil od prasvice još opoziční smlouvou ori Kiviivyžebrask pozicil velvyslankyněě

A. Špronglová 23.8.2013 14:16

Loď se potápí a krysa opouští palubu.......!

K ozdravění ODS to samozřejmě nemůže stačit, jedna krysa, žádná krysa. Boris cítí novou "příležitost" s Papá Klausem. Možná věří, že ho v novém uskupení udělá "princem" a spolu s ním budou zachraňovat Vlast před komunisty a EU, ha,ha, ha! K smíchu už ale není, že se na jejich vějičku chytne leckterý občan ČR.

A. Polcar 23.8.2013 17:23

Re: Loď se potápí a krysa opouští palubu.......!

po "tunel-amnestii" je Vašek prostě nevolitelnej :)) max. pro těch několik stovek tunelářů co omilostnil

R. Buršík 23.8.2013 14:04

SOS topípm se, budu tgto mevyší stsrroůchu nastřep=sv ast po

v rrakvi pprbá iopouštýáí keysy popotápějící aw loď a co takhle odevtdát mandát stehjě ho má skrz stranu

O. Rychlík 23.8.2013 13:46

Z nouze ctnost

Pan Dr. Šťastný nebyl favoritem pana Doc. Svobody. Když zjistil, že nemá šanci dostat se na pražskou kandidátku na alespoň trošku volitelné místo, opustil loď. Nejsem členem žádné strany a nikdy jsem nebyl. ODS mně byla ideově blízko, nikoliv však její praktická a faktická sociálně-demokratická politika a už vůbec ne většina jejích představitelů. Teď vśak začínám o členství v ODS uvažovat. Ovšem z morálního hlediska by ODS prospělo nejvíc, kdyby se do PS ani nedostala.

J. Cedivoda 23.8.2013 13:21

Mám takový dojem,

že řada funkcionářů a členů ODS okopírovala model politické strany od KSČ a chtěla nám tady zavést totalitu "modrých ptáků". Jenže zapomněla, že KSČ měla plně pod kontrolou armádu, policii, prokurátory, soudy a STB. Přihrála peníze do rukou bývalých "nomenklaturních papalášů", veksláků a šizunků a myslela si, že to tak bude "na věčné časy a nikdy jinak".

Teď, když se sny o totalitní vládě jedné strany bortí politruci ODS houfně opouštějí potápějící se kocábku a budou hledat nějakou "neprovařenou" variantu. Kalousek je nechce, má svých hladových krků dost. Tak nějaké jiné sdružení šmejdů.

Demokracie je v podstatě neustálý boj se šmejdy.

V. Prokeš 23.8.2013 21:36

Re: Mám takový dojem,

Cedivodo, to s tou totalitou "modrých ptáků", jak zde perlíte, silně přeháníte. V čem tu toalitu vidíte, copak snad vládla ODS někdy sama? Pravicovolevicový Klaus sice stále snil o tom, že se ta jeho pravicová ODS bude střídat u moci s levicovou ČSSD, jak se mu to podařilo dohodnout po volbách 1998 se Zemanem, ale ten rakouský způsob vládnutí, kdy  se tam střídají, už mnoho let, lidovci se socialisty se v ČR nezdařil. Klaus byl rovněž příčinou toho, že nenechal při sobě vyrůst žádnou osobnost, která by jej, po zvolení prezidentem, mohla na čele ODS nahradit. Postrkoval dopředu sice vždy svého žáka Nečase, ale nakonec byl zvolen Toplánek, což Klaus dlouho rozdýchával, ale tomu velmi zachutnala moc a dle toho jeho premiérování a vedení ODS i vypadalo. Nakonec se do čela ODS i vlády ten Klausův vyučenec Nečas přece jen dostal, ale ukázalo se, že když ho tenkrát porazil Topolánek, z obavy že bude slabým předsedou ODS, tak se to i splnilo, neboť ten dílo zkázy této strany dokončil.   .

J. Polanecký 23.8.2013 12:55

Možná naivně

mi připadá, že "slušné lidi nelevicového smýšlení" by mohl odchod podobných lidí konečně přimět volit ODS.

J. Cedivoda 23.8.2013 13:35

Kupodivu společenské jevy

se chovají téměř stejně, jako jevy fysikální. Jedním ze společných jevů je setrvačnost. Tak jako fysikální těleso i společenské těleso (jedinec, skupina, strana) má setrvačnost a ať chce, nebo nechce, se ve své interakci s okolím projevuje v podstatě stejně, bez ohledu na to jak se tváří. Něco na způsob : "starého psa, novým kouskům nenaučíš"..

V. Mlich 23.8.2013 12:25

Trochu pozdě

Mělo to být tak před 10 lety. V současné ODS už člověk, který prosazuje nařizovat majitelům, co mají dělat ve své restauraci, už moc nevadí.

Š. Strojmír 23.8.2013 22:57

Re: Trochu pozdě

Mě je Šťastný u věrtele, stejně jako ODS, ale jestli narážíte na hulení v restauracích, tak to jen takové pindání. On si tam majitel tak jako tak spoustu věcí legálně dovolit nemůže, takže to zda je společné dýchání dýmu z cigárek OK či není na tomto faktu nic nezmění. To že se to nyní smí ještě neznamená, že to je lepší než jiné věci, které se naopak z rozličných důvodů nesmí. Chápu, že kuřáka taková představa děsí, ale to je další věc, která je mě osobně u věrtele. Já spíše nechápu, jak vůbec někdo může kouřit tabák ve kterém je pomalu více aditiv než skutečného tabáku. To je jako kdybych si lil jar do slivovice a radoval se jaká to dobrota. Opravdový tabák kouří ke své smůle málokdo. Než toto, lepší nekouřit.

P. Čech 23.8.2013 12:05

Projekt

Této zemi může prospět jedině jiný projekt. Projekt, který vychází z desetibodového programu politického hnutí Úsvit přímé demokracie. Žádný jiný projekt, zejména  jakýkoliv projekt kterékoliv plitické strany, nemůže této zemi pomoci a už vůbec ne prospět.Pokud bude občanům politiky a novináři vnucováno, aby se dobrovolně zaškatulkovali do levicového či pravicového tábora, není možno nic jiného, než říci následující: "Být levicový, stejně jako pravicový, je jeden z nesčetných způsobů, jež si člověk může vybrat, chce-li se stát imbecilem - oba tyto způsoby jsou ve skutečnosti formami mravního ochrnutí" To jsem nevymyslel já, pouze cituji Ortegu. Tolik k projektu pana Šťastného.

A. Novák 23.8.2013 12:29

Re: Projekt

uvidíme už za dva měsíce, jestli voliči Úsvit pošlou do sněmovny a jak moc výrazně bude moci Okamura ten program prosazovat :o)

zatím byl v rámci přímé demokracie zvolen president a spoustě lidí se to nelíbí...tak nevím :o)

P. Čech 23.8.2013 16:51

Re: Projekt

Prezident nebyl zvolen v rámci přímé demokracie, ale pouze zvolen přímo. Navíc v diskriminačním systému, který znemožňuje v prvním kole voleb účast všech, kteří o to mají zájem. Prezident byl zvolen v nesvobodných, byť přímých volbách, nikoliv v rámci přímé demokracie, ale v rámci absolutní moci politických stran, v jejich diktatuře vzhledem k občanům.

R. Sedláčková 23.8.2013 13:14

Re: Projekt

Zadejte si do google - strana úsvit. A přemýšlejte.

P. Čech 23.8.2013 16:54

Re: Projekt

Přečetl jsem si program tohoto politického hnutí a jejich duchovní knihu Pavla Kohouta Úsvit. Až na jednu výjimku souhlasím se vším, co se zde říká. To ani zdaleka nemohu prohlásit o kterémkolv programu, jakékoliv politické strany.

Š. Strojmír 23.8.2013 22:45

Re: Projekt

Dobrá poznámka, díky.

Premium

Vážné nemoci nepadají z nebe. Ničí nás stres, shodují se psycholog i psychiatr

Psychiatr Martin Anders (vlevo) a psycholog Radek Ptáček | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidské tělo má něco jako vnitřní baterku. Když dlouho jedete na rezervy, vypne se imunitní systém a­ organismus to...

Premium

Elitní trenér o zákulisí MMA, drogách, penězích i zženštilé společnosti

André Reinders | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Pod jeho vedením vyrostl český šampion Martínek, o něhož projevila zájem slavná organizace UFC. Pro boj v kleci...

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Popularizátor vědy, novinář a pedagog Jan Tůma vynalezl v 60. letech výukový... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...