Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Poslanec Ježek srazil cyklistu

Česko

  12:36
RYCHNOV NAD KNĚŽNOU - Až po měsíci se policie dozvěděla, že poslanec ODS Josef Ježek srazil autem cyklistu. Strážce zákona na to upozornil anonymem údajný svědek, podle kterého došlo k těžkým zraněním. Zákonodárce ale tvrdí, že z něj chce muž dostat peníze.
Dopravní policista - ilustrační foto.

Dopravní policista - ilustrační foto. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Ježek měl nehodu zavinit 28. dubna. Při ní na křižovatce u Dobrušky na Rychnovsku nedal přednost cyklistovi jedoucímu po hlavní silnici a do muže svým osobním automobilem narazil.
Dopisem na to ČTK dnes upozornil anonymně údajný svědek nehody. Poslanec účast na nehodě potvrdil, ale uvedl, že cyklista při srážce utrpěl pouze lehká zranění. Anonymní oznámení dostala i rychnovská policie, která se nyní případem začne zabývat.

"Jel jsem ve velmi malé rychlosti a cyklistu jsem přehlédl, bylo to jen takové šťouchnutí. S cyklistou jsme se dohodli, že by kvůli tomu bylo zbytečné volat policii. Pro jistotu jsem ho odvezl do rychnovské nemocnice, kde zjistili pouze drobná poranění," řekl Ježek.

"Chce mě tzv. podojit"
Poslanec se chtěl s mužem dohodnout na odškodnění, cyklista však po zjištění, že je Ježek poslancem, údajně navýšil své požadavky. "Myslím, že to je celé o tom, aby mě zkusil takzvaně podojit," řekl Ježek.

Anonymní svědek v dopise tvrdí, že cyklista utrpěl vážná zranění, například odřeniny po celém těle a pohmožděniny v oblasti břicha, pánve a stehna. Tvrdí, že Ježek měl v případě zranění osoby při dopravní nehodě přivolat policii. "V případě nějakých pochyb mohl policii přivolat poškozený cyklista, ten však své nároky začal stupňovat až poté, co zjistil, že jsem poslanec," řekl Ježek.

Poslanec si myslí, že za dopisem by mohl být sám poškozený cyklista, protože nikdo jiný na místě nehody údajně nebyl. Ježek případ předal pojišťovně a svému právnímu zástupci.

Policie se nehodou zatím nezabývala, protože o ní dosud nevěděla. "Předmětem vyšetřování bude, zda se nehoda skutečně stala, jaké měla následky a kdo ji zavinil," řekl ředitel rychnovské policie Zdeněk Hlaváček.

Na okolnosti nehody se policisté budou ptát Ježka i poškozeného. Kvůli téměř měsíci od nehody však podle Hlaváčka půjdou některé věci kolem nehody jen těžko zrekonstruovat. Vyšetřování by policie chtěla uzavřít do měsíce.
Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!