Úterý 28. ledna 2020svátek má Otýlie 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Šťastný odmítá, že by se podílel na rozdělování trafik pro rebely

Poslanec ODS Boris Šťastný | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poslanec ODS Boris Šťastný | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA Poslanec Boris Šťastný byl předvolán na příští týden na policii. Tvrdí, že důvodem výslechu je fakt, že byl v úzkém kontaktu s premiérem i exposlanci Petrem Tluchořem, Ivanem Fuksou a Markem Šnajdrem. Spolupráci při rozdělování postů pro ně odmítá. Šťastný patřil také mezi "rebely", nakonec však mandát nesložil.

Lidovky.cz: Je pravda, že jste byl předvolán na pátek 12. července k výslechu na policii?
Mohu potvrdit, že jsem byl pozván na podání vysvětlení v případu obviněné paní Nagyové na policii na pátek dvanáctého. Pokládám to za standardní postup policie s ohledem na to, že  jsem byl v kontaktu jednak s těmi třemi poslanci a také s panem premiérem. A policii samozřejmě poskytnu veškerou součinnost a informace, které v té věci budou potřebovat.

ČTĚTE VÍCE O KAUZE NAGYOVÁ:

Lidovky.cz: Tušíte, jakým směrem by mohly směřovat otázky vyšetřovatelů?
Z toho předvolání vyplývá, že se to týká těch tří poslanců, kteří složili mandát (Petr Tluchoř, Ivan Fuksa a Marek Šnajdr - pozn. red.). Takže vzhledem k tomu, že jsem patřil k té skupině poslanců, kteří měli určité problémy s daňovým balíčkem, ale nakonec jsem neodešel ze Sněmovny, policie bude chtít informace  k této věci.

Lidovky.cz: Budete mít k tomu co říct?
Určitě odpovím na všechny otázky, které mi policie dá, určitě k tomu mám co říct a všechny informace, které k tomu mám, policii poskytnu.

Lidovky.cz: Podílel jste se na domlouvání trafik pro "rebelující" poslance?
Ne, v žádném případě. Já jsem byl jedním z poslanců, kteří měli odlišný názor. Média mně říkala "polorebel". Také jsem zvažoval odchod ze Sněmovny, ale nakonec jsem zůstal. Byl jsem v úzkém kontaktu s předsedou vlády i s těmito obviněnými poslanci, proto se mě bude asi policie ptát na to, co o tom vím. Jakým způsobem politická jednání na úrovni ODS vůbec probíhala. V tomto smyslu to bude svědecká výpověď.

Lidovky.cz: Takže jste nebyl přítomen rozdělování míst pro poslance?
Nebyl jsem v žádném kontaktu s paní Nagyovou a nebyl jsem ani u jakéhokoli jednání týkajícího se míst pro ty poslance, kteří odcházeli.

Lidovky.cz: Jak jste se znal s paní Nagyovou?
S paní Nagyovou se znám, byla ředitelkou Úřadu vlády, takže logicky v pracovních záležitostech jsem ji vídával, ale jinak jsem s paní Nagyovou v žádném kontaktu nebyl.

Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Alina Zagitovová při listopadovém závodu v Japonsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...