Úterý 30. listopadu 2021, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Poslanec Svoboda opsal pasáže své 'diplomky'

Česko

  19:56
PRAHA - Poslanec ČSSD Miroslav Svoboda údajně ve své diplomové práci doslovně zkopíroval dlouhé pasáže textů jiných autorů, aniž by udal zdroj těchto citací.

Miroslav Svoboda (ČSSD) foto: svobodam.cz

Dlouholetý pražský poslanec ČSSD Svoboda používá titul inženýr. Získal ho právě na základě diplomové práce, která bez přiznání kopíruje cizí texty. Napsal to server Aktuálně.cz.

Opsané pasáže
Jde o odborné stati ekonomických expertů nebo o vládní materiály, které byly připraveny pro jednání kabinetu a úředníků.

Svobodova práce z roku 2006 je běžně dostupná v knihovně pražské Vysoké školy finanční a správní, kde Svoboda titul získal, uvedl server. Svoboda řekl, že práci psal sám. Nevyloučil ale, že může obsahovat části převzaté od jiných autorů.

Podezřelé tituly
Na Vysokou školu finanční a správní upozornila v roce 2009 média, když informovala o tom, že někteří pražští politici získali na této škole nezvykle rychle titul.

Dodržování vnitřních předpisů školy při přijímání a přestupech studentů prověřovalo koncem roku ministerstvo školství, žádné formální pochybení ale nezjistilo. Také podle zjištění Akreditační komise škola neporušila vnitřní předpisy.

Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat