23. září 2011 16:22 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Poslankyně Řápková o titul z plzeňských práv nepřijde

Ivana Řápková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ivana Řápková | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PLZEŇ Vedení Právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) zastavilo řízení se 44 absolventy, kteří doposud čelili podezření z nestandardního získání titulů.

Týká se to mimo jiné i poslankyně ODS a bývalé chomutovské primátory Ivany Řápkové, o titul z práv tak nepřijde, napsal internetový deník Týden.cz.

"Skutečně mi v těchto dnech přišlo vyrozumění o zastavení správního řízení o odebrání magisterského titulu. Od začátku jsem tvrdila, že pokud došlo k nějakým pochybením, jako třeba chybějící dokumenty, muselo to být na straně školy. Rozhodnutí proto vítám," citoval server Řápkovou.

ČTĚTE TAKÉ:

Mluvčí univerzity Kamila Kvapilová potvrdila, že škola rozeslala všem absolventům, se kterými bylo vedeno řízení, informaci o zastavení šetření. "Neprokázalo se totiž z jejich strany pochybení," uvedla. Nepodařilo se prý dokázat, že studenti skutečně věděli o tom, že mají lepší podmínky pro studium než ostatní.

Právnická fakulta začala prošetřovat nestandardní získávání titulů, když vyšly najevo podivné praktiky na fakultě. Kvůli tomu odešlo téměř celé vedení a začalo řízení s absolventy, kteří údajně studovali za nestandardních podmínek. Škola nakonec odebrala v létě diplom 12 lidem, mezi nimiž byli podle médií mimo jiné děti podnikatele Františka Mrázka, bývalý velitel plzeňské policie Luděk Hosman či Jan Harangozza, který se pohyboval kolem stíhaného konkurzního soudce Jiřího Berky.

Lidovky.cz, ČTK

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.