Pátek 2. června 2023, svátek má Jarmil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Poslední je na startu své 24. šestidenní

Česko

LA SERENA/PRAHA V exotickém Chile začne v pondělí Mezinárodní motocyklová šestidenní. Tři české týmy - Trophy Team, juniory a klubový Jiřetín - čekají náročné kamenité a písčité terény i výjezdy od hladiny moře až do nadmořské výšky 1500 m. Českou výpravu postihla ještě před odletem citelná ztráta, když se při tréninku zranil letošní absolutní mistr Evropy Roman Michalík. V sestavě se objevují tři motokrosaři, kteří se v enduru díky rychlosti v měřených vložkách stále více prosazují. Vedle nich se manažer české reprezentace Ladislav Michálek bude opírat hlavně o výkony Víti Kuklíka. Za Motoklub Jiřetín zase nastoupí česká legenda Bohumil Poslední, který poprvé startoval na šestidenní v roce 1982 a letos jede už svou 24. „motocyklovou olympiádu“. „Loni jsem už nestartoval, ale když se nedávno zranil kolega, zase mě přemluvili. Už tolik nejezdím, ale nějakou kondici ještě mám. Snad dokážu využít zkušeností a ještě něco předvedu,“ říkal před odletem 46letý veterán.

Česká sestava - Světová trofej: Vít Kuklík, David Čadek (oba KTM 530), Tomáš Dokoupil (Beta 450), Jan Zaremba (KTM 450), Zdeněk Gottvald (Husqvarna 250 4T), Michal Kadleček (KTM 450). Světová trofej juniorů: Martin Kuklík (KTM 450), Jakub Horák, Tomáš Loukota, Milan Engel (všichni KTM 250 4T). Klubová soutěž -Motoklub Jiřetín: Martin Gottvald (Husqvarna 250 4T), Bohumil Poslední, Luboš Klimeš (oba KTM 530).

Autor:

Chutnější voda: Přihlaste se do testování filtračních konvic
Chutnější voda: Přihlaste se do testování filtračních konvic

Kupujete domů balenou vodu? Chutnou kohoutkovou vodu si můžete dopřát každý den díky filtrační konvici. Nejste si nákupem jistí? Pak se přihlaste...