Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Poslední miliardy na výměnu kotlů. Od září 2022 nesmí mít nikdo neekologické vytápění

Domácnosti na Ostravsku vyrobí skoro tolik rakovinotvorných látek jako tamní hutě. Dva roky starý vědecký pokus ukázal, že nevhodné topení zdaleka není nevinnou aktivitou, po které nikomu zvenčí nic není. I proto musejí všechny staré neekologické kotle do září 2022 zmizet z provozu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

A. Lisovský

Myšlenka dobrá, ale bohužel realizace zdeformovaná, a zneužívaná. jako mnoho jiných. Snadno pak vzniká dojem o škodlivosti dotací jako systémové chybě.

0/0
14.5.2019 8:32

Dotace pokřivují trh, konkurenční prostředí a chování jednotlivců. To není dojem, ale fakt.

0/0
14.5.2019 8:54

Hm, takže bych doporučil státu to jen nařídit a ať si to každý zaplatí sám ze svého. Máte pravdu, žádné dotace, když jsem si rekonstrukci před několika lety mohli zaplatit kompletně ze své já sám, proč by ji měl dostat třeba Sottner. No ne? Víte, já si ale myslím něco jiného. Je mnoho lidí, kteří prostě peníze nemají a ta dotace jim může pomoci si nejen vyměnit kotel, ale dokonce mít s tím méně práce a v některých případech i topit levněji. A pravda je, že bez zpřísnění norem, by se tady čmoudilo i za sto let. Já z toho nebudu nic mít, ale jsem rozhodně pro.

0/0
14.5.2019 11:14

Z. Lapil

A jak byste si nezdeformovanou realizaci představoval? Komisi, která bude chodit dům od domu, zkoumat vkladní knížky a topení, a tomu dala, tomu dala a na toho se už nedostalo, tak ríííchleutíkalaatadyseschovala?

Ptám se vážně.

Připomínám, že slavná tepelná čerpadla dají poměrně nízkou teplotu vody, takže stávající topný systém nemusí ve výsledku stačit. Což ale vadí jen když je zvlášť zima (dvacet dní v roce???) a dá se to řešit těmi elektrofukárky investičně za dvě tři stovky, takže se i při poměrně drahém provozu proti kompletní výměně radiátorů nejspíš dost vyplatí.

0/0
14.5.2019 9:54

... ale vůbec nepochybuju o tom, že si ty ekoteroristy a zloděje zvolíte znova, aby vás v dalším volebním období už zregulovali úplně k smrti a okradli i o to, vo vám ještě zbylo.

0/0
14.5.2019 8:32

Nejčastějším příjemcem dotací je movitější člověk, který výměnu až tolik nepotřebuje. A pro chudší, máme připraven systém pokut a represí.

0/0
14.5.2019 8:27

Zejtra bude článek o toaletách?

0/0
14.5.2019 8:26

F. Houžňák

Nakonec, když ti chudí a staří lidé zmrznou, tak to je pokrokové nově evropské společnosti jenom ku prospěchu, na jejich místo můžou aspoň přijít noví mladí muslimové z Afriky.

0/0
14.5.2019 6:59

Mám rodiče kterým je přes osmdesát, ale blbí nejsou tak, jako někteří o desítky let mladší, jejichž příspěvky tady mohu číst. Stále jsou schopni řešit podobné problémy, jaký představuje třeba i výměna kotle. A kdyby toho nebyli schopni, jsem zde já, abych jim v tom pomohl. Ale co často vidím, je otřesné chování dětí vůči rodičům a chamtivost, kdy se je až příliš často neštítí děti, okrást a využít. Například když potřebují nějakou půjčku, tak své rodiče klidně zadluží a doženou až k bezdomovectví. A mám pocit, že jsou to často děti a vnuci lidí, kteří mnohdy osídlovali pohraniční oblasti po vysídlených Němcích a přišli k majetkům bůhví jak a žít tam prostě neumí. Ty vyjmenované regiony jsou dosti výmluvné. Prostě se naučili žít ze dne na den, beze snahy něco budovat a tvořit. A to naučili i své děti. V podstatě mnozí neumí žít slušně vůbec nikde a těmi generacemi se to táhne jako sliz za slimákem.

0/0
14.5.2019 8:04

F. Houžňák

To je od vás hezké, že pomáháte svým rodičům a nezadlužil jste je, ale nějak jsem úplně nepochopil, co jste chtěl jaksi říct.

0/0
14.5.2019 8:15

Že nemá blbé rodiče a je ochoten jim pomoci. Pak už se mi to taky rozmazává.

0/0
14.5.2019 8:31

Je to prosté. Jde o to, že mnoho dětí je naprosto nevychovaných až sobeckých a na rodičích jim záleží jen do víše hodnoty případného dědictví a nebo ochoty, je neustále dotovat . Ale sami ti lidi, neumějí hospodařit a mnoho peněz prolijí hrdlem. Ostatně, když vypukla lihová aféra, mohli jsme sledovat ty regiony, které to zasáhlo. Jsou to vlastně pořád jedny a ty stejné a když jsem poslouchal ty story, jenom jsem nad tím kroutil hlavou, jak k tomu přišli. Nakupovat alkohol někde v pokoutném stánku v nějaké pet láhvi, to už opravdu vyžaduje hodně velkou tupost. Já si zdaleka nedovolím tvrdit, že se jedná o sto procent lidí v těch regionech, spíše jde o velmi malé čísla, ale v té množině, to jsou už něco dá a ti o sobě dávají vědět. Je to jeden průšvih za druhým. Exekuce, alkohol a v podstatě vše, co s tím souvisí. Ale takové lidi bych našel i u nás na jihu, ale bude jich podstatně méně a hlavně, pijí víno. No a chtít s těmi lidmi řešit ekologii? Tak to se asi někdo zbláznil.

0/0
14.5.2019 10:45

V. Kotas

A jaké je to ekologické ? Když ti zelení " spasitelé světa " odmítají spalovny, jaderné elektrárny, odkud by mohlo být laciné teplo !

0/0
14.5.2019 6:48

Nikdo netvrdí, že má být laciné. Vy jste to někde četl? Ono není laciné ani to, co čmoudí a ničí lidem zdraví. Nakonec to vyjde mnohem dráž, jen to tak nějak zaplatíme všichni v úhradách nákladů za léčebné výdaje a podobně. Ale proč já mám například doplácet na Vás a nebo mít díky Vám zničené zdraví? Asi naštěstí nebudu Váš soused, ale určitě nějaké máte. Mě je to ale jasné, ti co to tak kritizují, mnohdy raději prolijí hrdlem litry vodky a vyhulí denně desítky cigaret, než aby něco zainvestovali do topení,

0/0
14.5.2019 8:11

"Nejsou lidi!" ...to tu bylo vždycky. ;-))

0/0
14.5.2019 6:37

I. Vermis

A nebejt Husáka a "jeho dětí", tak to bylo mnohem horší!

0/0
14.5.2019 8:02

Doufejme, že do roku 2022 bude ekologismus a další fantasmagorie postaveny mimo zákon a každý si bude svobodně rozhodovat, jak a čím bude topit. Že naši milí němečtí sousedi v současnosti vzývají místa Hitlera retardovanou Grétu, to se do té doby také změní, jejich noví, milí, muslimští, spoluobčané v Německu vytvoří vlastní pořádek.

0/0
14.5.2019 5:28

V. Kotas

Za 1* !

0/0
14.5.2019 6:44

Z. Lapil

Spíš se obávám, že ekologismus projde obdobím konstruktivní sebekritiky, zjistí se, že se udělaly nějaké chyby a (neziskovka?) ZEMI (Zelené Milice) prosadí nový, teď už definitivně dokonalý zákon.

0/0
14.5.2019 10:00

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...