Pospěch odstřelil dvěma góly Boleslav

MLADÁ BOLESLAV Po příchodu trenéra Miroslava Beránka se fotbalisté Brna dál vezou na vítězné vlně. Po výhře nad Ostravou porazili v dohrávce dalšího adepta na pohárové příčky Mladou Boleslav 4:2 a posunuli se na sedmou příčku.

Hostující triumf režíroval v krásném zápase, který přinesl více gólů než všechna víkendová utkání dohromady, autor dvou branek Zbyněk Pospěch. „Rozhodně se nevznášíme v oblacích. Byly tam chyby, máme co vylepšovat,“ prohlásil brněnský kouč Miroslav Beránek.

Domácí před vlastními fanoušky prohráli i druhý jarní duel. Středočeši totiž „prospali“ začátek a hned v druhé minutě inkasovali. Po Heinzově přímém kopu zahrávali hosté první roh a zmatky v domácím vápně ztrestal dorážející Pospěch. Šestadvacetiletý útočník tak zaznamenal premiérovou soutěžní trefu v brněnském dresu. „Jsem moc rád, ale mrzí mě šance z první půle, protože to mohl být hattrick,“ usmál se Pospěch.

Moravané se nikam nehnali, ale každý jejich útočný výpad zaváněl gólem. Nelze se proto divit, že do konce zápasu přidali ještě tři další trefy. „Musíme sportovně přiznat, že domácí měli o něco víc příležitostí, ale my jsme byli efektivnější,“ pochvaloval si Beránek.

Ideální sestava 18. kola fotbalové ligy

Hubáček (Slavia, 2) Sabou (Žižkov, 1) Nezmar (Liberec, 3)

Mladá Boleslav 2 1. FC Brno 4

Branky: 22. Poláček, 67. Papadopulos - 2. a 49. Pospěch, 35. Trousil, 89. Kalivoda. Rozhodčí: Adam - Teuber, Urban. ŽK: Procházka, Janíček, Sylvestre, Kúdela - Švejnoha, Pospěch, Došek. Diváci: 3020. Poločas: 1:2. Ml. Boleslav: Miller - Kalina, Procházka, Janíček, Mach (63. Táborský) - Mendy (83. Rolko), Sylvestre, Opiela (63. Kúdela), Poláček - Papadopulos, Pecka. Brno: Lejsal - Kuncl, Trousil, Dvorník, Čoupek (56. Živný) - Heinz (46. Švejnoha), Kalivoda, Mareček, Lira - Došek, Pospěch (68. Šural).