Pospěch slaví. Kodaň je v osmifinále

PRAHA Fotbalisté FC Kodaň postoupili do osmifinále Ligy mistrů. Tým českého reprezentanta Zdeňka Pospěcha v závěrečném kole základních skupin zvítězil 3:1 nad Panathinaikosem Atény. Naopak jeho konkurenti z Kazaně v druhém utkání skupiny D prohráli 0:2 na stadionu Barcelony.

Kazaň přitom měla jedinečnou šanci, jak zopakovat loňské senzační vítězství na Nou Campu, protože Barcelona nastoupila v sestavě plné náhradníků. Jenže ruský celek jako kdyby ani nechtěl postoupit a přijel s přísně defenzivní taktikou. Barcelona měla jednoznačnou převahu, ale do šancí se dlouho nedostávala. Vysvobodil ji až mladý obránce Fontas, který se prosadil tečovanou střelou po závaru před brankou. V závěru ještě zvýšil další mladík Vázquez, pro kterého to byl teprve druhý start za katalánský celek. Barcelona tak protrhla své trápení proti týmům z východu Evropy a Kazaň porazila poprvé ze čtyř vzájemných zápasů.

Kodaň si tak mohla dovolit i prohrát, sama si však dokráčela pro postup jasnou výhrou. Řecký celek alespoň v závěru zaznamenal zásluhou Kanteho čestný úspěch a po 520 minutách ukončil střeleckou nemohoucnost v Lize mistrů.

To Manchester United přišel o šanci na rekord Ligy mistrů. V souboji s Valencií po 498 minutách inkasoval z kopačky Pabla Hernándeze a propásl možnost stát se prvním týmem v historii, který projde skupinou bez obdrženého gólu. Alespoň bod za remízu 1:1 zajistil Manchesteru Anderson.

Boj o prvenství ve skupině A zvládl lépe Tottenham, který remizoval 3:3 s Twente Enschede i zásluhou obrovské chyby brankáře Sandera Boschkera.

Čtyřicetiletý gólman, který při mistrovství světa v JAR dělal náhradníka v nizozemské reprezentaci, při malé domů od spoluhráče Peter Wisgerhofa promáchl a poté již jen sledoval, jak míč míří do sítě. Tottenham tak udržel čelo tabulky před obhájcem prvenství Interem Milán, který překvapivě prohrál 0:3 v Brémách a jen potvrdil své trápení v italské lize. Jeden gól mu dal Marco Arnautovic, který ještě v minulé sezoně oblékal dres Interu.