23. května 2019 16:54, aktualizováno  18:52 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pošťačka se přiotrávila neznámou látkou z poškozené zásilky, skončila v nemocnici. Hasiči evakuovali pobočku

Česká pošta – ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká pošta – ilustrační foto. | foto: MAFRA - František Vlček

Praha Dvaatřicetiletá pošťačka z Prahy ve čtvrtek skončila v nemocnici poté, co se přiotrávila neznámou látkou, která se vylila z jedné zásilky. Podle mluvčí pražské policie Andrey Zoulové byl balík poškozen při manipulaci se zásilkami. Poštu v ulici U Trezorky v Jinonicích museli hasiči evakuovat. ČTK to řekl jejich mluvčí Martin Kavka. Případem se zabývají kriminalisté.

Pracovníci České pošty případ ohlásili policii po 15:00. Na místo dorazili chemičtí specialisté hasičů, kteří provedli první měření. „Bezprostřední nebezpečí nehrozilo. Podle počátečních zjištění by se mělo jednat o lehce zásaditou látku na bázi přírodního rozpouštědla. Ve vyšší koncentraci ale může způsobit zdravotní potíže,“ uvedl Kavka.

Chemici látku z pošty odvezli a hasiči prostor odvětrali. „Poté jsme objekt opět předali pracovníkům pošty,“ dodal Kavka.

„Kriminalisté v současné době zjišťují složení neznámé látky a hledají odesilatele. Další informace zatím nebudeme sdělovat,“ řekla ČTK mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Žena skončila na urgentním příjmu jedné z pražských nemocnic. „Šlo o intoxikaci neznámou látkou,“ uvedla mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.