Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Novák 5.9.2019 3:54

Jasně, Harašíme!

J. Hrzal 4.9.2019 14:18

Právě teď vysvětluje postup NSZ Zeman v ČT, jako naprosto standardní, podle zákona a probíhá tak celá léta (navíc ani NSZ nemá vhled do spisu, řeší pouze postup a náležitosti s ním spojené). Paní ministryně to ale musí vědět a o to podivnější je její vyjádření do médií.

J. Novák 4.9.2019 17:28

Ovšem v dané věci, Hrzal, rozhoduje Městské státní zastupitelství v Praze, nikoliv Nejvyšší státní zastupitelství. A, dokud státní zástupce nevydá řádně dle tr. řádu usnesneí o zastavení, není co přezkoumávat nadřízeným státním zastupitelstvím. Dotaz, Hrzal: Co že, podle vás, řeší v tuto chvíli Nejvyšší státní zastupitelství?

J. Hrzal 4.9.2019 14:00

Copak nezná bývalá nejvyšší státní zástupkyně zákonem danou hierarchii státních zastupitelství, že říká takové věci ? Nebo se opět někdo snaží vrtěti psem ?

Vypadá to, že se zde pracuje na vytěsnění "neposlušných" osob z NSZ. To dokazuje hlavně její návrh zákona, kde 3 z 5 členů komise, kteří mají vybírat nové státní zástupce, by navrhovalo ministerstvo - tedy ona. Mazaná paní.

J. Novák 4.9.2019 17:31

Ale no tak, Hrzal! Zkuste si zjistit, od kdy je navrhována účinnost novely zákona o SZ. A pak mi sdělte ono datum s tím, že si ještě před tím zjistíte, kdy že mají být příští řádně volby do PS, z nichž nejpozději vzejde nová vláda. Tak šup, Hrzal!

P. Balcar 5.9.2019 8:27

Sám si to zjistěte, když to nevíte, líný tupane!

Stejně vám nikdy nedojde, že nejde o konkrétní datum, ale o signalizaci pro státní zastupitele, aby si uvědomili, kdo na SZ rozhoduje o personálních otázkách.

J. Novák 7.9.2019 4:01

Je evidentní, že jste, co jsem napsal, nepochopil, Balcar. Zkuste to jetšě jednou a pokud to dopadne stejně, tak dejte vědět, milerád vám to dám více lopatou. A pozor, Balcar: Státní zástupci nejsou hloupí a už léta vědí o tom, kdo na SZ rozhodnuje o personálních otázkách. Novela zákona toho moc nezmění.

J. Cedivoda 4.9.2019 10:53

Paní Benešová se vyjadřuje se zanalostí věci a mám dojem, že došlo k nějakému zjednodušení spíše ze strany interpreta tohoto vyjádření. Z 141/1961Sb. nemluví v přípravném řízení o nějakém hyerarchickém stupni na úrovni úřední struktury st. zastupitelství, který by se měl vyjadřovat k usnesení, kterým dozorový st. zástupce uzavírá přípravné řizení. Určitě ale dozorový st. zástupce než rozhodl, konzultoval věc s dohledovým st. zástupcem, na vyšším stupni státních zastupitelství (Vrchní v Praze) a vydal své rozhodnutí v souladu s názorem tohoto dohledového st. zástupce. Bylo by naprosto nenormální, aby dozorový st. zástupce činil jinak a bez součinnosti s dohledovým st. zástupcem. Stačí, že věc "prosákla" do medií jako nějaký úmysl, neboť jediný dokument, pravoplatný, je rozhodnutí, které se dává na vědomí zúčastněným stranám a ostatní jsou jen zbytečné kecy, mediální šum a výmysly opozičních "demokratických" politiků, kteří se k tomu vyjadřují úplně proti smyslu zákona o trestním řízení.

P. Balcar 5.9.2019 8:30

Dle vašeho vzoru všechna vyjádření z ANO jsou "výmysly vládních "demokratických" politiků". U vyšetřovaného to neplatí, ten lhát může a lže neustále.

A. Novák 4.9.2019 10:27

kdyby dnes Benešová postupovala stejně jako Vesecká v roce 2007...to by bylo křiku...

http://blog.aktualne.cz/blogy/jiri-chyla.php?itemid=34677

P. Balcar 5.9.2019 8:32

Však tehdá taky bylo křiku! Jen tu byl jistý kvalitativní rozdíl, nejednalo se o předsedu vlády a beneficienta Agrofertu.

F. Bernardone 4.9.2019 8:56

Justice je obrazem toho, kterak absurdistán Česko funguje a to mám být na takové Česko hrdý?

A. Novák 4.9.2019 12:18

Státní zástupce nemá s justicí nic společného. Justice je soud.

F. Bernardone 5.9.2019 7:58

Není tomu tak! Mýlíte se Nováku jako vždy. Mýlit se je lidské, ale trvat na omylu je bláznovství!

P. Haraším 4.9.2019 8:17

s tím asi mařena rudá nepočítala, proto ten úprk na pokec k proruskému prezidentovi. zadání bylo přeci tak jasné...

J. Cedivoda 4.9.2019 10:56

Mohl byste nám objasnit jaké bylo to zadání, od koho a komu bylo určeno ? Zřejmě patříte do úzkého kruhu zasvěcených elit a my jako plebs bychom se rádi také něco veledůležitého dozvěděli. Věkuji Vám předem.

P. Haraším 4.9.2019 12:56

vyhodit kněžínka, okamžitě nahradit zemanovou rudou mařenou, udělat svými výroky chaos u státních zástupců a v konečném důsledku očistit toho, který nemá nic společného s nějakým hnízdem...

R. Šindler 4.9.2019 8:01

Skutečně osoba na svém místě.

Velmi nepochopitelná.

J. Galamboš 4.9.2019 7:27

To že situaci státních zástupců je Marii Benešové nepochopitelná je uplně normál.

Marie Benešová toho nechápe mnohem více. Zvláště když " situace " se nehodí Miloši Zemanovi.

A. Fafejta 4.9.2019 7:58

U byvale vrchni statni zastupkyne a opakovane ministryne spravedlnosti je oznaceni bezneho sluzebniho procesu uvnitr struktury statnich zastupitelstvi za nepochopitelny dosti prekvapive.

J. Cedivoda 4.9.2019 11:02

Tento "běžný" služební proces, tak jak byl proveden, nebo možná tak jak byl interpretován v mediích, není vůbec běžný, neboť naprosto neodpovídá základnímu zákonu podle kterého probíhá stíhání trestných činů (Z141/1961Sb.). Přípravné řízení v této věci trvalo proti zákonným lhůtám nejméně třikrát tak dlouho, jak určuje zákon. Pokud by takto mělo být skončeno, pak st. zastupitelství naprosto nerespektuje zákony tohoto státu.

P. Bohuš 4.9.2019 7:17

Justice je ještě z dob ODS totálně zdevastovaná....NEBOJ , SOUDY A POLICII, MÁME PLNĚ POD KONTROLOU!!! Kdo že nám to před několika říkal?

P. Bohuš 4.9.2019 7:18

před několika léty říkal...

M. Fleishman 4.9.2019 6:51

Jedna z mnoha Zemanova týmu, nic dobrého pro ČR od ní nebo jejího kámoše Miloše nelze čekat.

S. Trolljegeren 4.9.2019 1:41

Smoke and Mirrors.

K. Vitous 3.9.2019 23:54

Někdo tady lže. Buď je to Městské zastupitelství resp. Unie zástupců anebo Benešová. Vzhledem k tomu, že Šaroch asi překvapil všechny, tak se dočkáme nejspíš ještě pěkných kotrmelců. Předpokládám, že státní zástupce je svéprávný a má pravomoc vydat rozhodnutí. Nadřízený orgán ho může zřejmě přezkoumat. Tak proč s námi stále hrají jakousi hru na slepou bábu. Unie státních zástupců je nějaký nadřízený orgán státnímu zástupci? To pokaždé vyžaduje vysvětlení proč SZ udělá to či ono? Je to celý zkorumpované odshora až dolů. Jedním slovem HNUS.

J. Novák 4.9.2019 4:44

Nadřízeným orgánem krajského státního zástupce ve věcech procesních je příslušné vrchní státní zastupitelství. Vedoucí krajského, v tomto případě městského státního zastupitesltví v trestním řádu není uveden jako subjekt, který by mohl přezkoumávat rozhodnutí. Navíc to tak vypadá, že ani není co přezkoumávat, protože usnesení evidentně vydáno nebylo, neboť trestní řád opět jasně stanoví, jak se postupuje po vydání usnesení o zastavení trestního stíhání a komu je nutno toto usnesení doručit. Takže, když to vezmu kolem a kolem, paní Benešová má opět pravdu: Státn zstápci chtějí být nezávislí, mají "obavy" o svoji nezávislost, ale když pak mají rozhodnout, tak se musí běžet zeptat nadřízeného, zda mají jít na záchod teď nebo až za chvíli. Ve světle toho, co předvádí MSZ v Praze, bude jen a jen dobře, když bude doba výkonu funkce vedoucích funkcionářů SZ omezena.

P. Balcar 4.9.2019 6:22

Vyjadřujete se jako laik. Když už tak: Městské státní zastupitesltví v Praze a ne nějaké městské státní zastupitelství, tupane!

J. Cedivoda 4.9.2019 10:35

Pane Balcare, příspěvek pana Nováka je velice srozumitelný a je z něj jasně patrné, které st. zast. má na mysli.

J. Novák 4.9.2019 17:23

A právě proto, že tam není "v Praze", tak je tam malé m, tupíku. Ale, jak už jsem vám psal jinde: Pokud je to váš jediný argument, tak je mi vás líto, Balcar.


Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Marcela Ziembová, matka Davida Pastrňáka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...