Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Postupují Chelsea a AC Milán

Liga mistrů: Jiří Jarošík pomohl Celtiku gólem k vítězství nad Doněckem

PRAHA Dalšími postupujícími týmy do osmifinále fotbalové Ligy mistrů jsou po včerejších zápasech 5. kola Chelsea a obhájce titulu AC Milán. Italům k postupu stačila remíza na trávníku Benfiky Lisabon, Chelsea rozdrtila v Trondheimu domácí Rosenborg 4:0.

Fotbalisté Chelsea se pomstili Rosenborgu za remízu 1:1 v prvním zápase na Stamford Bridge. Včera v mrazivém počasí na severu Evropy nasázeli svému soupeři již do poločasu tři branky a nakonec jej zdolali 4:0. První dva góly vstřelil klenot londýnského týmu Drogba a tím druhým načal již třetí desítku svých branek v prestižní soutěži.

Týmy Valencie se Schalke 04 se rozešly smírně 0:0, a tak o druhém postupujícím ze skupiny B rozhodne až závěrečné kolo, v němž Schalke přivítá Rosenborg a Valencie poletí do Londýna.

Ve skupině A další anglický klub Liverpool v souboji s šampionem z roku 2004 Portem udržel po výhře 4:1 postupové naděje. V Istanbulu dostal domácí Besiktas v duelu s Marseille do vedení chilský fotbalista Tello z trestného kopu. Po přestávce srovnal Taiwo, ale dvě minuty před koncem Brazilec Bobo zvýraznil postupové šance Turků. Tabulka se tak zcela vyrovnala a postoupit může ještě každý; Liverpool ale musí vyhrát v Marseille, Portu bude stačit bod s Besiktasem.

Podobná situace je i ve skupině C. Real Madrid si do Brém přijel pro postupovou jistotu, kterou by mu dal i jediný bod, ale odjel s prázdnou po prohře 2:3. Na Olympijském stadionu v Římě získal domácímu Laziu vedení makedonský útočník Panděv, ale velice aktivní Argentinec Galletti v 35. minutě vyrovnal a po přestávce střídající Srb Kovačevič zajistil Olympiakosu Pireus tři body.

Divák opustil duel na nosítkách

Rušno bylo i v římském hledišti. Hned dvakrát totiž spadl z ochozů Olympijského stadionu tentýž fanoušek hostujícího Olympiakosu. Poprvé se mu nic nestalo a pořadatelé mu jen řekli, aby se vrátil na místo, o pár minut později si při druhém pádu podle agentury ANSA zřejmě zlomil nohu. Zápas tak opustil na nosítkách. Ve skupině D se ve vyprodaném kotli Celtic Parku potkali dva čeští hráči, domácí Jarošík a Hübschman ze Šachtaru Doněck. Ten se radoval již ve čtvrté minutě, když se trefil Brandao, ale spokojenější byl nakonec Jarošík. V 43. minutě sice viděl žlutou kartu, ale v nastaveném čase první půle svou druhou brankou v Lize mistrů v barvách Celtiku vyrovnal. A ještě víc se radoval v nastaveném čase druhého poločasu, když Ital Donati strhl výhru na stranu domácích. AC Milán v Lisabonu v Lize mistrů ještě neprohrál a tradici neporušil ani tentokrát. Po čtvrthodině dal jeho vedoucí gól Pirlo, za pět minut vyrovnal Maxi Pereira a remíza stačila obhájci trofeje k postupu.

Výsledky – skupina A: Besiktas Istanbul – Olympique Marseille 2:1 (26. Tello, 88. Bobo – 65. Taiwo). FC Liverpool – FC Porto 4:1 (19. a 78. Torres, 84. Gerrard z pen., 87. Crouch – 33. Lisandro).

1. Porto 5 2 2 1 6:7 8

2. Liverpool 5 2 1 2 14:5 7

3. Marseille 5 2 1 2 6:5 7

4. Besiktas 5 2 0 3 4:13 6

Skupina B: FC Valencie – Schalke 04 0:0.

Rosenborg Trondheim – FC Chelsea 0:4