16. dubna 2015 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Postupy ČT mají známky diskriminace, stěžuje si Mynář za Hrad

Vratislav Mynář | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vratislav Mynář | foto: Česká pozice

PRAHA UVNITŘ DOKUMENTY. Hradní kancléř Vratislav Mynář podal za Hrad stížnost na Českou televizi kvůli neodvysílání živých tiskových konferencí prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka. Ve stížnosti Radě pro rozhlasové a televizní vysílání, kterou má server Lidovky.cz, píše, že postupy veřejnoprávního média mají známky diskriminace.

„Pokud Česká televize odmítá informace prezentované tiskovým mluvčím prezidenta republiky do vysílání zařadit, nelze podle mého názoru dospět k jinému závěru, než že v těchto případech Česká televize odmítá poskytovat službu veřejnosti, k jemuž poskytování byla zákonem zřízena,“ napsal mimo jiné kancléř ve stížnosti zaslané předsedovi RRTV Ivanu Krejčímu. Stejná stížnost putovala i k Radě České televize. 

Hradu vadí, že ČT živě neodvysílala dvě tiskové konferenci, a to jak 10. března, tak v 31. den téhož měsíce. Trvá na tom, že jde o pomstu za výroky prezidenta. Zeman médium osočil z neplnění veřejné služby i z toho, že je údajně neobjektivní a pod vlivem TOP 09.

ČT však argumentovala tím, že dala přednost jinému vysílání, protože v Ovčáčkově projevu neměla zaznít důležitá sdělení, ale jen souhrn uplynulých událostí.

Podívejte se na dokumenty, které podala Kancelář prezidenta republiky:

skŠárka Kabátová

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz