Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Potužník povede českou misi i na Expu 2020 v Dubaji. Chystá koncepci a rozpočet

Česko

  12:56
PRAHA - Generálním komisařem české účasti na Všeobecné světové výstavě Expo 2020 v Dubaji bude novinář Jiří F. Potužník. Informaci LN potvrdila mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.

Jiří F. Potužník (2009). foto: MAFRA

„Pan Potužník vyhrál výběrové řízení. Nyní má dva měsíce na to, aby vypracoval koncepci výstavy a připravil rozpočet. Následně bude jeho jmenování schvalovat vláda,“ upřesnila.

Potužník bude jménem Česka připravovat už třetí Expo. V čínské Šanghaji byl v roce 2010 ředitelem marketingu a komunikace, o pět let později v italském Miláně již povýšil na generálního komisaře, který má k dispozici kancelář a tým na ministerstvu zahraničí.

Výběrové řízení na post komisaře pro Expo nebylo jediným, kam se Potužník hlásil. Jméno někdejšího zpravodaje České televize (ČT) v Bruselu, který byl v první polovině roku 2009 také mluvčím českého předsednictví v EU, se minulý týden objevilo mezi dvanácti finalisty o post ředitele ČT.

Na pozici šéfa veřejnoprávní televize kandiduje již potřetí. Využít chce mimo jiné své zkušenosti ze současného působiště. Potužník pracuje jako šéf zahraničí redakce v Českém rozhlase.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!