Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Potvrzeno. Krnáčová dostala jako náměstkyně na vnitru půlmilionovou odměnu

Česko

  10:52
PRAHA - Současná primátorka Prahy Adriana Krnáčová (ANO) si loni jako náměstkyně ministra vnitra přišla na odměnách na 505 tisíc korun. Server Lidovky.cz informaci vymohl pomocí informačního zákona. K dispozici má odměny všech náměstků rezortu vnitra.

Adriana Krnáčová foto: MAFRA - Dan Materna

O půlmilionových prémiích Krnáčové informovala MF DNES, dovozovala je nicméně z anonymizované tabulky. Výši odměn nechtěla komentovat ani primátorka. „Jejich výše odpovídala široké škále agendy, kterou jsem jako náměstkyně pro legislativu měla ve své gesci,“ reagovala. Půlmilionovou odměnu označila za nesmysl.

ČTĚTE TAKÉ:

Server Lidovky.cz má ale oficiální důkaz, že ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) jí přiznal prémie ve výši 505 tisíc korun. Za období od ledna do října dostala 355 tisíc korun, za loňský listopad a prosinec 150 tisíc. Výše odměn Krnáčové nijak nevybočuje z průměru ostatních náměstků. Monika Pálková za 10 měsíců inkasovala prémie ve výši 525 tisíc korun, náměstek Jiří Nováček za stejný počet měsíců 475 tisíc koruna, Jiří Zmatlík zase 450 tisíc korun (detaily si můžete nastudovat v tabulkách zveřejněných níže). 

Chovanec odměny pro Krnáčovou, která na vnitru působila 9 měsíců, považuje za odpovídající, její pracovní nasazení podle něj bylo nadstandardní. Určitou vypovídací hodnotu má i řada komplikovaných agend, jež se našemu úřadu podařilo zvládnout, mimo jiné služební zákon,“ reagoval Chovanec.

Server Lidovky.cz sleduje odměny ve státní správě systematicky, dosud informoval o prémiích na úřadu vlády, ministerstvech zdravotnictví, školství a spravedlnosti. Z dosud shromážděných informací vyplývá, že odměny na ministerstvu vnitra patří k nejvyšším - na ostatních centrálních úřadech vesměs nepřekročily tří set tisícovou hranici.

Odměny náměstků ministerstva vnitra v období listopad - prosinec 2014

Odměny náměstků ministerstva vnitra v období leden - říjen 2014

Autoři: ,

Jak vyzrát na citlivou pokožku miminek?
Jak vyzrát na citlivou pokožku miminek?

40 testerek vyzkoušelo intenzivní zklidňující balzám pro velmi suchou, citlivou i atopickou pokožku Atoderm Intensive baume od Biodermy. Jak balzám...